Külgkorvikoondis Rahvuste krossi kvalifikatsioonis neljas

(vasakult) Kert Varik, Karl-Albert Kasesalu, Gert Gordejev ja Keit Kivaste. Foto: Aare Noormaa

2019 aasta Rahvuste kross külgkorvidele ja quadidele toimub tänavu sellel nädalavahetusel Saksamaal, Schwedt’i krossirajal, kuhu Eesti läks välja koondistega mõlemas distsipliinis. Laupäevastes kvalifikatsioonides läks paremini korvimeestel, kes said neljanda koha, tehnikamuresid kogenud quadisõitjad olid 8.

Kolme-aastase vaheaja järel on eestlased ka külgkorvide stardis ning tänavusse koondisse kuuluvad selle aasta MM-i kuues meeskond Kert Varik/Lauris Daiders, selle aasta Eesti meistrivõistluste hõbedamehed Markus Normak/Karl-Albert Kasesalu ja pronksid Gert Gordejev/Keit Kivaste.
A grupis osalenud Varik/Daiders lõpetasid oma sõidu 5. kohal, järgmises sõidus kihutasid Normak/Kasesalu vapralt ja tulemuseks 4. koht. Gordejev/Kivaste lõid aga kaasmaalaste tulemused üle saades enda sõidus kolmanda koha. Kvalifikatsiooni võitsid belglased hollandlaste, prantslaste ja eestlaste ees.

Quad Team Estonia ridades esindavad Eestit seekord viimase kolme aasta Quadide Euroopa meister ja selle aasta Eesti meister Kevin Saar ning tänavused Eesti hõbe ja pronks Martin Filatov ja Priit Järvloo.Esimesena sõitnud Saar pidi sõidu kolmandal kohal sõites tehnilise vea tõttu katkestama. B grupis osalenud Filatov sai kenasti lõpuni ja oli 9. ning viimases sõidus tõi Järvloo eestlaste kastanid tulest olles 4. ning tänu millele tõusis Eesti kvalifikatsioonis kaheksandaks. Quadide esikolmik oli USA, Holland ja Poola.

Täna sõidetakse Saksamaal juba finaalsõidud ning selguvad selle aasta parimad korvi- ja quadimaad.

Võistluse amtelik leht: www.motorsportclub-schwedt.de

Tulemused ja live ülekanne: www.fimsidecarcross.com või www.sqmxon.live.