EHKK karikasarja võitis Aigar Leok

Aigar Leok. Foto: Motostart Photography
Aigar Leok. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval, 8.oktoobril sõideti EHKK karikasarja viimane etappSaku-Männiku krossirajal mis pakkus tugevat tuult ja samuti palju konkurentsirohkeid võidusõite.

Nagu tavaks on saanud sel hooajal alustasid päeva Naiste-Retro- ja 2Taktiliste klasside ühisstardiga. Vaatamata raskele liivarajale näitasid naisvõistlejad head minekut ning asusid stradisirgel esimest sõitu juhtimagi. Peatselt aga haaras selle aasta klassik motokrossi euroopa meister Jaanus Lüüding ohjad enda kätte võisteldes sel korras 2Taktiliste arvestuses 125 kuubikulisel KTMil ja hakkas tegema pikemat edu sisse. Aga paari ringi möödudes andis mootor „otsad“ ja tuli pealtvaatajaks jääda, sealt edasi juhatas sõitu Kaarel Aamer tulles ka üle finishijoone esimesena ja nii mõlemas sõidus. Seega etapivõit Aamerile, teine koht Genry Arrasele ja kolmas Ronan Ild. Naistest olid kiireimad vastavalt Kadri Ehamäe, Loree Roots ja Teele Raja ning Retro arvestuses võttis võidu Priit Tamtik, teine Janek Kuura ja kolmas vanameister Margus Laipalu.

Järgmisena tuiskasid rajale veteranid ehk MX40+MX50 klasside ühisstart ja seda rida hakkas vedama Heigo Lauren, teisena Urmas Heliste ja kolmandana Valdur Kahro, nii ka sõit lõpetati. Teises stardis läks taas Lauren oma teed ja teisele kohale sõitis end Kahro lükates Heliste kolmandaks. Päeva kokkuvõttes üld ja MX40 võit Laurenile, teine Heliste ja kolmas Erki Privoi, Valdur Kahro võttis üldarvestuse teise ja MX50 klassi võidu jättes teiseks Pertti Saloneni ja kolmandaks Enno Lustuse.

MX30 harrastajate klassis tegi ilma Jan Veimer kellele tihedalt kannule ka poodiumil astus Reemo Veski ja kolmas sel korral Mauri Varik. MX D kõige algajamate klassis domineeris Mati Nuut, Martin Miili ja Maksim Minakovi ees korrates mõlemas sõidus stabiilselt parimat tulemust.

MX C klassis asus esimest sõitu juhtima Reiko Burket jälitatuna Mikk Ermi ja Madis Lepikovi poolt, peale ägedat võidusõitu jäi siiski Burket peale. Teises sõidus pöörati aga järjestus pea peale kui esimesena finshijoonel oli hoopis Lepikov, teisena Miko Lentsius ja kolmandana Mikk Erm. Kahe sõidu liitmisel läks esikoht Lepikovile, teine koht Ermile ja kolmas Burketile.

MX B klassi stardis oli kiireim võistleja Kristjan-Danel Tilk võistes mõlemad sõidud, Kairo Katkosilt tõi koju teise koha ja kolmandaks tõusis väga tubli teise sõiduga Jako Tsäko.

Päeva kiireimad stardid kuuluvad MX A+Juunior klasside stardile mida on kolm sprintsõitu võistluspäeva jooksul. Kui enne viimast etappi juhtis EHKK karikasarja Aigar Leok siis vaid nädal enne võistlust tuli meest kestvuskrossil saadud vigastus kummitama ja seadis küsimuse alla osalemise viimasel etapil. Kuid eesti kuulsaimast motokrossi perekonnast pärit meestele mõni pisike luumurd ei tähenda võidusõidust loobumist ja nii oligi Aigar taas stardis. Stardipuu kukkudes asusid sõitjate rida vedama Andero Lusbo ja Karel Kutsar, kuid väga head tempot tegi ka Hardi Roosiorg. Peatselt läks Kutsar oma teed ja möödus Lusbost ka Roosiorg, sama kordus ka teises sõidus, kuid kolmandas sõidus suutis Lusbo siiski Roosiorgu edestada kolme sekundiga. Samas stardis sõitnud Juuniori klassi esikoht ja hooaja karikas läks Hans Priidelile, Johannes Nermanni ja Aron Lenziuse ees. MX A klassi etapivõit kolme sõidu võiduga Karel Kutsarile, teine koht Hardi Roosiorule ja kolmas koht Andero Lusbole. Aigar Leok lõpetas kõik sõidud neljandal kohal ning võttis sellega EHKK karikasarja üldvõidu 2016 aastal, tuues esimest korda võidu Yamaha tsiklimargile.

EHKK karikasrja korraldajad tänavad Dynami:t Energy Drinki, Motodepood, Motulit, Kenomeri, Boston Project, Defton, Crostic, Yamahakeskust, Ramo AS toetuse eest ning kõiki kes lõid kaasa selle hooaja läbi viimisel ja organiseerimisel. Kohtumiseni juba kevadel 2017 Eesti Liivakuningal!