Hannes Soomer lõpetas täna kaheksandana

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) oli täna Portugalis Estorili ringrajal Supersport klassi teisel MM-etapil kaheksas.

Hommikuses kvalifikatsioonis sai Soomer seitsmenda aja ja alustas võidusõitu kolmandast reast. Ta tegi hea stardi ja tõusis kuuendaks. Stabiilse sõiduga lõpetas Soomer sõidu kaheksandana.

Eilsete vabatreeningutega võrreldes saadi seadistust Soomeri sõnul märksa paremaks – esimeses kolmes sektoris on tema aeg esimese kolme seas. Kuid viimane, neljas sektor ehk pikk finišieelne kurv, on praegu tõeline murekoht, sest seal on Soomeri tulemus alles 12.

“Sellise rattaga, nagu praegu, seda nõrka kohta korda ei saa,” tõdes Soomer. “Lisaks tegin sõidus piduriga kaks väikest viga ning ühe korra oleks DeRosa minu ees veel peaaegu kukkunud — nii läkski liidrite grupp mul eest ära.” Homseks teiseks võistlussõiduks loodab meeskond selle nõrga koha konkurentidega võrdseks saada.

Tänase sõidu võitis tihedas rebimises esiviisiku vahel, kes mahtusid finišis veidi enam kui sekundi sisse, Steven Odendaal, kes on tänavu võitnud kõik kolm sõitu. Soomer kaotas talle 9,624 sekundit.

Supersport klassi teine võistlussõit toimub pühapäeval Eesti aja järgi kell 14:30. Uudised, tulemused ja ülekanded lehel www.worldsbk.com

Möödunud hooajal võitis Soomer Estorilil ühe oma kolmest poodiumikohast. Tänavu hoiab ta meistrivõistlustel 30 punktiga kuuendat kohta.