Hardi Roosiorg tegi Bulgaarias karjääri parima tulemuse

Sevlievo krossirajal jätkusid motokrossi maailmameistrivõistlused, kus MX2 klassis saavutas Eesti meeskonna Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg 14. koha. Hiljuti esmakordselt täiskasvanute Eesti rahvuskoondisse valitud krossisõitja jaoks oli tegemist tema MM-karjääri parima tulemusega.

Eilses elkvalifikatsioonis näitas Hardi Roosiorg (KTM) 23. ringiaega ning päeva teises pooles toimunud kvalifikatsioonisõidus oli noormees 20. Tänastes finaalides tegi ta head stardid ning sõitis mõlemas sõidus koguaeg punktikohal ning ületas avasõidus lõpujoone 15. ja teises 13. kohal, mis andis talle kokku 14. koha. Etapi esikolmiku moodustasid KTM sõitjad hispaanlane Jose Prado ja lätlane Paulss Jonass ning austraallane Hunter Lawrence (Honda). Tänu Bulgaaria etapile kerkis ainult valikuliselt MM-etappidest osa võttev Roosiorg 27. kohale, MM-liider on Prado Jonassi ees.

“Laupäeval sain kvalifikatsioonisõidus stardipuu tagant hästi minema, kuid avakurvis suruti mind välja ning pidin tagant tulema hakkama ning lõpetasin 20ndana. Tänases esimeses sõidus ei saanud just kõige paremat starti, kuid pääsesin kiirete sõitjatega ikka kohe koos minema ning suutsin neil tuules püsida ja 15ndana lõpetada. Teises sõidus tegin aga parema stardi ning sain kohe teiste kannul sõita peale mida suutsin veel paar möödasõitu teha ja kohta parandada, et 13ndana lõpetada. Nädalavahetusega võib kindlasti rahule jääda, kuna kokkuvõttes tuli parim koht, mis on siiani minu karjääri parim. Eriti valmistab head meelt fakt, et tegemist oli sellise kõva pinnasega ja mägise rajaga, millega ma väga harjunud ei ole,” rääkis Hardi Roosiorg, kes peale Šveitsi MM-etappi reisis ja treenis koos Tanel Leokiga, kellega koos minnakse oktoobri alguses Ameerika Ühendriikides toimuvale Rahvuste krossile Eestit esindama. “Tanelilt sain trennides ja nende vahel päris palju head nõu. Eriti just füüsilise treeningu koha pealt, mis peaks Ameerikas kasuks tulema. Lisaks käisime radu läbi ja ta selgitas oma soontevalikuid, et rajal kiiremini ja hõlpsamini hakkama saada.”

Roosioru järgmine start on 8.-9. septembril Saksamaal Gaildorfis peetav ADAC sarja etapp peale mida osaleb noormees juba Hollandis Assenis toimuval MM-etapil.