Tanel Leok Bulgaarias 15. ja Hardi Roosiorg 14.

Tanel Leok. Foto: Alex Skoczek
Täna sõideti Bulgaarias Sevlievos motokrossi maailmameistrivõistluste seitsmeteistkümnes etapp ning samas peeti ka EMX300 klassi Euroopa meistrivõistluste eelviimane etapp. Kuninglikus MXGP klassis sai Tanel Leok 15., MX2 klassis Hardi Roosiorg 14. ning EMX300 arvestuses Andero Lusbo 6. koha.

Tanel Leok (A1M Husqvarna Motosport) oli eile peetud MXGP klassi kvalifikatsioonisõidus 16. Täna peetud esimeses sõidus sai Leok korraliku stardi ja heitles terve sõidu teise kümne alguses ning oli lõpuks 14. Ka teise sõidu algus õnnestus Leokil hästi ja sellest sõidust tuli 15. koht. Kahe sõidu kokkuvõttes sai Leok 13 punktiga 15. koha. Etapi võitis mõlemas sõidus parim olnud hollandlane Jeffrey Herlings (KTM, 50 p), teine oli sloveenlane Tim Gajser (Honda, 42 p) ja kolmas belglane Clement Desalle (Kawasaki, 38 p). MM-liider on kindlalt Herlings (783 p), kellele järgnevad Bulgaaris neljas olnud itaallane Antonio Cairoli (KTM, 710 p) ja Desalle (581 p), Leok tõusis 115 punktiga 18. kohale.

Sahkar Racing sõitja Hardi Roosiorg (KTM) sai eilses MX2 klassi kvalifikatsioonisõidus 20. koha. Esimene start õnnestus Roosiorul täna hästi ja ta oli kohe punktikohal ning sõidu edenedes tõusis noormees mõned kohad ja oli lõpuks 15. Ka teise sõidu algus läks Roosiorul positiivselt, kui ta oli kohe teise kümne keskel ning sõidu lõpuks kerkis ta 13. kohale. Etapi kokkuvõttes kuulus Roosiorule 14 punktiga 14. koht, etapi esikolmiku moodustasid hispaanlane Jose Prado (47 p), lätlane Paulss Jonass (45 p, mõlemad KTM) ja austraallane Hunter Lawrence (Honda, 38 p). Prado (739 p) suurendas Jonassi ees oma edumaad 2 punkti võrra, kolmandal kohal on Bulgaaria neljas mees taanlane Thomas Kjer Olsen (Husqvarna, 555 p), Roosiorg kerkis 48 punktiga 27. kohale.

EMX300 klassi eilses esimeses finaalsõidus sai Andero Lusbo (A1M Husqvarna Motosport) peale tagasihoidlikku algust lõpuks siiski 6. koha. Täna peetud teises finaalis oli eestlase algus sarnane eilsele, kuid sõidu edenedes kerkis ta taas 6. kohale ning etapi kokkuvõttes kuulus Lusbole (30 p) 6. koht. Võistluse parim oli inglane Brad Anderson, kes kogus võrdselt 47 punkti teiseks tulnud hollandlase Mike Kras’iga (mõlemad KTM), kolmas koht kuulus aga tšehh Vaclav Govarile (Gas Gas, 38 p). Meistrivõistlustel hoiab Lusbo (201 p) kolmandat kohta, liider on Anderson (251 p), kes edestab Kras-i 27 punktiga.

MM-sari jätkub juba 2. septembril Türgis Afyonkarahisaris, EMX300 sari lõpeb aga 30. septembril Itaalias Imolas peetava MM-etapi raames.