Jasmiin ja Egon Üpraus tõid jetispordi Alpe Adria sarja neljandalt etapilt kõrgeid kohti

Möödunud nädalavahetusel toimus Tšehhis Jedovnices jetispordi Alpe Adria sarja neljas etapp, kus Jasmiin ja Egon Üpraus näitasid head kiirust ja sõiduoskust ning tõid koju kõrgeid kohti.

Võistlus oli väga omapärane, kuna rada oli väga kiire ja betoonkallaste tõttu tekkis kiiresti tihe suur laine, mis nõudis julgust, et hoogu üleval hoida! Samuti oli sõitjate seas väga positiivne ja sportlik ōhkkond. Omapoolseid katsumusi pakkus ka vahepeal tuuline ja külm õhk.

Jasmiin Üpraus võistles sel etapil klassides Ski Ladies GP1 ja Ski GP1. Neist viimasele pöörati võistluse jooksul rohkem tähelepanu. Naiste klassis sai Jasmiin käes hoida esikohakarikat, kuna võitis nii mõlemad stardid kui sõidud. Peale nelja etappi on Jasmiin Ski Ladies GP1 klassis sarjas teisel kohal Christina Mahringeri (Austria) järel. Kätriin Nilbe, kes Tšehhis ei võistelnud, hoiab kolmandat kohta.

Meeste Ski GP1 klassis oli kolm sõitu. Esimeses sõidus hoidis Jasmiin terve sõidu teist kohta Gabor Szabo (Ungari) sabas, kuid lõpetas sõidu siiski kolmandana, kui väga tugevat sõitu näidanud ja võistluse võitnud Lukas Binar (Tšehhi) temast viimasel ringil napilt möödus. Teise sõidu lõpetas Jasmiin taas kolmanda ja viimase sõidu viiendana. Kokkuvõttes Jasmiinile tugev kolmas koht Binari ja Szabo järel maailma top 10 meessõitjate seas!

Jasmiin: „Minu jaoks oli see võistlus väga omapärane, nimelt ei ole ma kunagi nii kiiret rada sõitnud. Hoog oli kogu aeg üleval ning puhkepaus puudus. Meestega koos võistlemine andis kindlasti palju kogemusi ning tuletas meelde, et oma koha eest võideldakse ikka algusest lõpuni. Üllatuseks oli ka tõsiasi, et suutsin pakkuda head konkurentsi professionaalsetele meestippsõitjatele!“

Jasmiini isa Egon Üpraus võistles nii Ski GP2 kui ka Ski Veteran GP1 arvestuses. Oskusliku sõiduga saavutas ta tugeva teise koha SKI GP2 klassis Philip Salobiri (Saksamaa) järel ja kuldmedali Ski Veteranide seas. Egon on Ski Veteran GP1 klassis sarja üldarvestuses neljandal, Andres Lauri kuuendal ja Henn Linth 12. kohal. Ski GP2 klassis on Egon Üpraus ühe osaletud etapiga seitsmes ja Jasmiin Üpraus kahelt varasematelt etappidel kogutud punktidega kaheksas.

Egon: „Ski GP2 klassis, mis on mu selle aasta põhiklass nii Eestis kui välismaal, on noortega koos võistlemine alati adrenaliini pakkuv, kuid ka seekord suutsin neile näidata, et strateegial ja kogemustel on oma võlu ja samuti olen ma väga rahul korda läinud startidega! Härrasmeeste esimene sõit oli küllaltki põnev, kui tuli ette mitmeid kohavahetusi, kuid teine sõit oli mul juba täiesti kontrolli all ning kokkuvõttes jäin ma võistlusega väga rahule.“

Alpe Adria sarja viimane etapp sõidetakse juba 14.-16.09 Horvaatias Vir’is.