Käevigastus röövis Romeo Karult juunioride MM-il hea tulemuse

Romeo Karu Horshamis
Läinud nädalavahetusel toimusid Austraalias Horshamis selle aasta juunioride motokrossi maailmameistrivõistlused, kus ainsa eestlasena osales Romeo Karu. Kahjuks nurjas tema hea võistluse treeningul saadud käevigastus.

Romeo Karu (KTM) osales Austraalias peetud juunioride MM-il masinaklassis 85cc. Eelmisel teisipäeval Austraalias toimunud trennis vigastas Karu aga oma kätt ning esmalt tundus, et MM jääb üldse ära, kuid meeskond otsustas, et annavad käele puhkust ja ravivad seda ning lähevad Horshamis siiski starti.

Treeningsõitudes näitas valuvaigistite all sõitnud Karu aegu kolmanda kümne keskel ning ajasõidust tuli 29. aeg. Finaalsõitude päeva hommikul sõitis Karu välja aga juba 12. aja ning finaalsõitudes võitles Karu vapralt nii palju, kui viga saanud käsi lubas. Avasõidust tuli 21. koht ning punktikohast jäi teda lahutama ainult 2 sekundit, kuid teine sõit oli tunduvalt raskem ja seal ületas eestlane lõpujoone 27. kohal.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Karule 29. koht, maailmameistriks krooniti ameeriklane Caden Braswell, järgmised kaks kohta kuulusid hollandlastele Kay de Wolfile ja Kay Kassermakersile (kõik KTM).