Jõesuu enduro võitis teist aastat järjest Martin Leok

Meeskondlik esikolmik: Sõmerpalu (keskel), RedMoto (vasakul) ja Paikuse (paremal).
Tori-Jõesuus, Pärnumaal sõideti nädalavahetusel enduro Eesti meistrivõistluste kolmas etapp. Absoluutarvestuses võtsid Sõmerpalu motoklubi sõitjad nelikvõidu, võitis Martin Leok.

Paikuse motoklubi korraldatud ühepäevase endurovõistluse raja pikkuseks oli 20 km, mis koosnes Enduro- ja krossikatsest. Kuus võistlusklassi (E1, E2, E3, 40+, B ja juunior) läbisid neli ringi, neli klassi (C, Rookie, 50+ ja naised) kolm ringi ja 60+ kaks ringi.

Absoluutarvestuses võitis Martin Leok (Sõmerpalu MK, KTM; 30.22), kellele kolme sekundiga kaotas Elary Talu (Sõmerpalu MK, KTM). Kolmandaks tuli Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK; +9,9 sek).

E-1 klassis võttis võidu Aigar Leok. Talle järgnes 28,5 sekundilise kaotusega Veiko Rääts (Sõmerpalu MK, Sherco) ja kolmas oli soomlane Jani Salonen (KaMoKe, KTM). E-2 klassis oli parim absoluutarvestuse võitja Martin Leok, kes edestas 44,2 sekundiga Priit Bienet (RedMoto Racing, Husqvarna). Kolmas koht kuulus põhjanaabrile Teemu Latostenmaale (KTM). E-3 klassi ainus osaleja ja ühtlasi arvestuse võitja oli Elary Talu (Sõmerpalu MK, KTM; 30.25).

Klassis 40+ sai esikoha Rene Jerbach (RedMoto Racing, Husqvarna), kes edestas 49,6 sekundiga tiimikaaslast ja samuti Husqvarnal sõitvat Jarko Metsist. B-klassis läks võit Andres Kukele (RedMoto Racing, KTM; 35.24,8). Talle järgnesid Endrik Raal (Paikuse MK, Yamaha; 10,9 sek) ja Kristjan Kuill (Motodepoo Team Green, KTM; 14,5 sek). Neljanda koha sai kirja Sander Leivo (RedMoto Racing, KTM).

Juunioride konkurentsis kuulus kogu pjedestaal soomlastele. Esimesena lõpetas Hermanni Haljala (RedMoto Racing, Sherco), teiseks tuli Niklas Laankoski (KaMoKe, Yamaha) ja kolmandaks Tino Nuuttinen (KaMoKe, TM). Poodiumilt jäi välja Jaanus Hugo Ermits (RedMoto Racing, Beta).

50+ klassi võitis Toivo Nikopensius (Paikuse MK, Yamaha; 25.55,5), kes oli 1.26 kiirem soomlasest Tommi Latostenmaast (KTM) ja 2.41,2 Madis Poolist (Pärnu MC, KTM). C-klassis oli parim soomlane Mika Lindfors (RedMoto Racing, Husqvarna), talle järgnesid Risto Mäeots (Paikuse MK, KTM) ja Ivar Pärnik (Paikuse MK, KTM). Rookie klassis oli esimene Rene Lehiste (Paikuse MK, Beta), teine Raido Leenpalu (RedMoto Racing, Sherco) ja kolmas Bruuno Soosalu (PGM, KTM).

Naiste arvestuses võitis soomlanna Iina Turkki (Husqvarna), 60+ parim oli Reijo Kivelä (Yamaha). Meistrisari jätkub 18. augustil neljanda etapiga Kohtla-Nõmmel.