Kaks nädalavahetust, kaks tiitlit. Stefan Arand on veemoto noorteklassi GT-15 maailmameister!

(vasakult)  Thomas Mantripp, Stefan Arand ja Sampsa Vaarala. Foto: Eesti Veemoto Liit
(vasakult) Thomas Mantripp, Stefan Arand ja Sampsa Vaarala. Foto: Eesti Veemoto Liit
Nädalavahetusel lõppesid Soomes Imatral veemotospordi noorte kuni 16 aastaste paadiklassi GT-15 maailmameistrivõistlused, kus läks raskelt, kuid lõpuks siiski väga hästi eelmisel nädalal juba ühe MM-tiitli võitnud Stefan Arandil.

Ajasõitudes näitas 24 osaleja seas head minekut möödunud aasta GT-15 MM-i pronksmedali omanik Tartu Kalevi Veemotoklubi
13 aastane sportlane Stefan Arand. Parima aja saavutas ta suurima konkurendi inglase Thomas Manntrippi ja oma klubikaaslase Kärol Soodla ees.
Kvalifikatsioonisõit nii muretult ei länud, valesti võetud pöördepoi tähendas ringi otsa ja Stefan pidi finaali pääsemiseks osalema lohutusõidus.
Lohutussõidu võiduga tagas ta omale koha finaalis, aga stardikohaks alles 13 positsioon. Esimeses sõidus näitas Stefan head kiirust ja sõitis ennast
stardirivi lõpust inglase Thomas Mantrippi järel teiseks. Teise võistlusstardi võitis Stefan juba veenva eduga ning esimene sõiduvõit oligi olemas.
Kahes viimases stardis võttis Stefan mõlemast sõiduvõidud ja eelmisel nädalavahetusel võidetud paadiklassi JT-250 Euroopa meistritiitlile lisandus
nädalase vahega paadiklassi GT-15 maailmameistritiitel. Hõbemedali võitis Mantripp ja pronksmedalile tuli noor soomlane Sampsa Vaarala.
Järgmise parima eestlasena oli Stefani klubikaaslane Kärol Soodla kaheksandal kohal.