Kodune kruusarallihooaeg algab laupäeval Saaremaal kuulsal Kaugatoma katsel

Roland Murakas - Kalle Adler. Foto: Indrek Allik
Roland Murakas – Kalle Adler. Foto: Indrek Allik
14. mail algab Eestis sõitjate ja rallisõprade poolt kaua oodatud kruusaralli hooaeg. Traditsiooniliselt tehakse seda sealsamas, kus hooaeg iga aasta ka lõppeb, Saaremaal, kuulsal Kaugatoma kiiruskatsel, kus sõidetakse laupäeval Saaremaa rallisprint.

Kokku läbitakse pea 9 kilomeetrist katset kolmel korral ja erinevalt varasematest aastatest kasutatakse nn miniralli formaati, kus kõik kolm katset lähevad arvesse ja katsete ajad liidetakse. Starti on oodata üle 30 auto ja paljud sõitjad võtavad seda heaks ettevalmistuseks enne tulevaid Eesti autoralli meistrivõistluste etappi.

Möödunud hooaja Saaremaa ralli võitnud Egon Kaur (Mitsubishi Lancer EVO 9) sihib tänavu N4 klassi Eesti meistritiitlit autorallis ja talle on Saaremaa rallisprindil osalemine eeskätt võimaluseks uue kaardilugejaga koostööd lihvida. Tema kõrval on Silver Simm, kellele on see esimest korda istuda neljaveolises autos.

Esiveoliste, kuni 1,6 liitriste mootoritega R2 autode klassis tõotab tulla tihe konkurents. Valitsevad Eesti meistrid Miko Niinemäe-Martin Valter (Peugeot 208 R), kohalikud sõitjad Rasmus Uustulnd-Imre Kuusk (Ford Fiesta R2), Kenneth Sepp-Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2), Ken Torn-Riivo Mesila (Ford Fiesta R2) ja Sander Siniorg-Karl-Artur Viitra (Ford Fiesta R2) ning Roland Poom-Martti Halling (Ford Fiesta R2) kuuluvad kindlasti nende hulka, kes hooaja esimesel kruusasõidul võidusoosikute hulka kuuluvad. Põnevaid heitlusi saab kindlasti näha igas võistlusklassis.

Saaremaa rallisprint on pealtvaatajatele tasuta, võistluskeskus ja hooldusala asuvad Salme alevikus, kiiruskatse asukoht on näha kaardil: www.autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/kaugatoma%20rallisprint%202016.pdf

Esimene võistlusauto stardib esimesele katsele kel 13.00