Kulbilohus selgusid Eesti meistrid rallikrossis

Ricardo Bortkevitš. Foto: Indrek Allik
Ricardo Bortkevitš. Foto: Indrek Allik
12. septembril selgusid Elva lähistel Kulbilohu raja Eesti meistrid sarjas Olerex EMV rallikrossis. Võistluspäev oli põnev, sest enne etapi lõpptulemuste selgumist olid meistritiitlid kõigis võitlusklassides veel lahtised. Etapile oli registreerunud seni suurim arv autosportlasi – 40 ja iga koha eest käis äge võitlus.

Kõige konkurentsitihedamas klassis Super1600 oli hooaja viimasel etapil võidukas Siim Saluri, kes edastas finaalis Arvo Kaske. Kolmanda kohaga lõpetas esmakordselt Eesti MV sarjas kaasa teinud lätlane Eijss Oss.
Arvo Kasele tagas teine koht kindla eduga Andre Kure ees sarjas Super1600 klassis liidrikoha ja 2015. aasta meistritiitli. Siim Salurile kokkuvõttes pronksmedal.

Kõige tihedam oli konkurents enne viimast etappi klassis TouringCar, kus kaht kõrgemal kohal asuvat meest, Rommi Pukki ja Kalmer Vahti, lahutas vaid 7 punkti. Kalmer Vaht näitas Kulbilohus taas väga head minekut, startides ka finaali esikohalt. Finišilipu langedes aga oli võidukarika saanud Margo Soomets, Vaht teine ja Rommi Pukk kolmas. Pukile piisas kolmanda koha puntidest, et võtta sel aastal tagaveoliste klassis Eesti meistritiitel. Kalmer Vaht vahetas eelmise aasta kullase koha hõbedase vastu, Margo Soomets tänavu pronksisel positsioonil.

Klassis SuperCar ootas Kulbilohu raja äärde tulnud publikut üllatus – Janno Ligur, Eesti tuntuim rallikrossisõitja, kes tavapäraselt sõidab esiveolisel masinal, oli sel korral nelikveolise Ford Fiesta roolis. Ligur oleks nagu juba ammu sellise masina roolis istunud, tegi treeningringidest alates kiiret sõitu ja sõitis välja raja kiireima ringiaja. Ta oli 0,7 sekundit kiirem kui senine rajarekordi omanik, norrakas Andreas Bakkerud.
Senine sarja liider, hetkel esiveoliste masinate klassis Euroopa meistrivõistlustel esikohta hoidev lätlane Janis Baumanis pidigi hooaja viimasel etapil Liguri paremust tunnistama. Janno Ligurile Kulbilohust esikoht, Oliver Oberg teine, Ricardo Bortkevitš kolmas. Sarja kokkuvõttes läks Eesti meistritiitel siiski Lätti Janis Baumanisele, teise koha sai tänavu selles võimsate masinate klassis Ricardo Bortkevitš ja kolmanda Andri Õun.

Junior1600 klassis võitis nii hooaja viimase etapi kui ka Eesti meistritiitli Mihkel Varul. Hõbemedali pälvis Georg Orr, kes küll kahjuks kõrgema tiitli eest võistlemise pidi tehnika purunemise tõttu Kulbilohus katkestama. Etapi lõpetas teise kohaga Robert Reinsalu, kes tagas sellega endale sarjas pronksmedali. Kolmas oli Kulbilohu etapil noorteklassis soomlane Sami-Matti Trogen.

Olerex EMV rallikrossis 6. etapp Kulbilohu TOP3

TouringCar
1. Margo Soomets
2. Kalmer Vaht
3. Rommi Pukk

Super1600
1. Siim Saluri
2. Arvo Kask
3. Edijs Oss

Junior1600
1. Mihkel Varul
2. Robert Reinsalu
3. Sami-Matti Trogen

SuperCar
1. Janno Ligur
2. Oliver Oberg
3. Ricardo Bortkevitš

TULEMUSED

Olerex EMV rallikrossis 2015 kolm parimat sarja kokkuvõttes TOP3

TouringCar
1. Rommi Pukk 127 punkti
2. Kalmer Vaht 123 p
3. Margo Soomets 115 p

Super1600
1. Arvo Kask 153 p
2. Andre Kurg 104 p
3. Siim Saluri 94 p

Junior1600
1. Mihkel Varul 109 p
2. Georg Orr 85 p
3. Robert Reinsalu 64 p

SuperCar
1. Janis Baumanis 128 p
2. Ricardo Bortkevitš 107 p
3. Andri Õun 105 p