Marten Männile Euroopa meistrivõistluste hõbe

Marten Männi. Foto: aquabike.ee
Pühapäeval, 16. juulil sõideti Portugalis Penafielis jetisõidu Euroopa meistrivõistluste viimane, kolmas võistlussõit. Marten Männi läks Ski GP1 klassis sellele vastu liidrikohalt, olles saanud esimeses sõidus teise ja teises sõidus esimese koha. Kolmas sõit tõi endaga kaasa kolmanda koha ja kolme sõidu kokkuvõttes tähendas see teist kohta.

Kolmanda sõidu alguses ei käivitunud Männi jeti mootor ja mehaanikust isa Marko Männi tõstis küll üles käe kuid kohtunikud seda ei näinud ja starti ei peatanud. Nii pidi ta rajale minema viimasena ja pigistas sõidust välja maksimumi. Penafieli rajal väga palju möödasõidu võimalusi pole ja kolmas koht sõidus oli kõik, mis sealt võtta andis. Kolme sõidu kokkuvõttes sai Marten Männi Raphael Maurini järel Euroopa meistrivõistluste hõbemedali.

Lisaks osales ta ka Ski GP3 klassis, mis oli rohkem treeningu eesmärgil ja kolme kolmanda kohaga kolmes sõidus saavutas ta kokkuvõttes kolmanda koha ja pronksmedali.
Hooaeg jätkub koduste võistlustega, kui 21. juulil sõidetakse Tallinnas, Kakumäe sadamas Eesti meistrivõistluste esimene etapp.