Roland Poom ja Ken Järveoja jäid Shell Helix Rally Estonia tulemusega rahule

Roland Poom ja Ken Järveoja . Foto: Karli Saul
Shell Helix Rally Estonia jätkus pühapäeval viie kiiruskatsega. Roland ja Ken alustasid päeva EMV6 klassi ja Estonian R2 Challenge arvestuse teisel kohal ning jäid liidrikohta hoidnud Torn – Leskist maha 6,99 sekundiga.

Päeva avakatselt said Poom – Järveoja kirja teise aja ning sama resultaati korrati ka järgneval katsel. Puugi katse teisel läbimisel purunes Rolandi ja Keni Ford Fiesta R2T võistlusautol rehv ning katsel kaotati Torn – Leskile 8,09 sekundiga. Rally Estonia pikima katse Prangli teiselt läbimiselt Poom – Järveojale teine aeg ning ka kokkuvõttes jätkati samal positsioonil. Tänavuse Rally Estonia viimane katse sõideti Keni kodulinna Elva tänavatel. 1,74 km pikkusel katsel näitasid Roland ja Ken sarnaselt kõigi pühapäeval sõidetud katsetega, teist aega.

Shell Helix Rally Estonia kokkuvõttes kuulus EMV6 klassi ja Estonian R2 Challenge arvestuse esikoht Torn – Leskile, kelle järel finišeerisid Poom – Järveoja. Roland ja Ken jäid 16 katse kokkuvõttes võitjatest maha 29 sekundiga. Võistluse absoluutarvestuses kuulus Poom – Järveojale 19.koht.

„Eilne päev oli väga ok, suuri vigasid polnud ja kindel sõit, päeva lõpetasime väga hea tulemusega, 6,9 sekundit esikohast tagapool. Täna hommik oli keeruline, esimesel katsel täna oli üks kurv natuke positiivselt kirjas ja sõitsime põllule, kaotasime ilmselt kuskil 6 sekundit. Eelviimasel kruusakatsel proovisime veel võidelda, aga katse lõpu poole läks vasak esimene rehv katki ja kaotasime u. 10 sekundit. Üldiselt võib ralliga rahul olla, kiirus oli hea ja ettevalmistus Soome ralliks ideaalne,“ võttis Roland positiivse tulemusega lõppenud Rally Estonia kokku.

Rolandi ja Keni hooaeg jätkub nüüd juuli viimasel nädalavahetusel sõidetaval Soome MM-rallil, mis on Rolandile tema MM-debüüdiks.