Mitsubishi endise tehasemeeskonna sõitja Kristian Sohlbergi eesmärgiks auto24 Rally Estonial on poodium

Foto:  Jani Kekoni/ mediaguru.fi
Kristian Sohlberg – Peter Flythström Rootsi MM-rallil. Foto: Jani Kekoni/
mediaguru.fi
Käesoleval nädalal teatas Soome rallisõitja Kristian Sohlberg, kes oli aastal 2002 autoralli maailmameistrivõistlustel PWRC sarjas teine ja sõitis 2004. aastal Mitsubishi WRC tehasemeeskonnas, et stardib 17.-19. juulil sõidetaval auto24 Rally Estonial, mis on FIA ERC ehk autoralli Euroopa meistrivõistluste etapp.

Peale 2004. aastat osales Sohlberg paaril aastal MM-rallidel valikuliselt nii Fordi kui Subaru WRC autodega. Viimastel aastatel on ta teinud kõvasti tööd autoralli MM-sarja startide nimel ja peale selle aasta alguses katkestamisega lõppenud Rootsi rallit stardib ta rehvitootja DMACK ning vivus.fi värvides Autotek meeskonna Ford Fiesta R5 võistlusautoga 17.-19. juulil sõidetaval auto24 Rally Estonial ning juuli lõpus ning augusti alguses sõidetaval Soome MM-rallil.

Kristian Sohlberg: „Algselt pidin võistlema vaid Soome MM-rallil, kuid tänu uuele managerile saame võimaluse koos kaardilugeja Peter Flythströmiga startida ka FIA ERC etapil Eestis. auto24 Rally Estonia on meile suurepärane ettevalmistus Soome ralliks, 15 kiiruskatset ja 235 katsekilomeetrit annavad kindlasti hea võimaluse oma kiiruse näitamiseks. Konkurendid on kiired, kindlasti kaasmaalane Esapekka Lappi ja paljud teised, meie eesmärk on poodium.“

FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sari on maailma vanim rallisari, 2014. aastal alustab see oma 62. hooaega. Alates eelmisest aastast on sarja promootor mainekas ettevõte Eurosport Events, mis muuhulgas on ka turismiautode MM-sarja promootor. FIA ja Eurosport Events sõlmisid sarja promootori lepingu kümneks aastaks. Kokku on aastal 2014 FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste sarjas 12 etappi.

2014. aasta auto24 Rally Estonia sõidetakse 17.-19. juulil ja see on lisaks FIA Euroopa autoralli meistrivõistluste etapile FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp.