Poolas hukkus Eesti veemotosportlane Raivo Peetsmann

(Vasakult): Miroslav Bazinski, Rasmus Haugasmägi, Algo Kuus. Foto: Eesti Veemoto Liit
(Vasakult): Miroslav Bazinski, Rasmus Haugasmägi, Algo Kuus. Foto: Eesti Veemoto Liit
Poolas Chodzieżis toimusid veemotoklassi OSY-400 maailmameistrivõistlused, kus eestlastest oli kohal neli sõitjat ja tiitlit kaitsis Rasmus Haugasmägi. Kohale oli sõitnud üle maailma 28 pilooti kümnest erinevast riigist.

Ajasõitudes oli Rasmus Haugasmägi esimene, Cezary Strumnik Poolast teine ja Algo Kuus kolmas. Kvalifikatsioonisõitudest pääsesid finaali ka teised eestlased Siim Puntso ja oma elu esimesel suuremal tiitlivõistlusel osalenud Raivo Peetsmann

Esimese võistlussõidu võitis kindlalt Haugasmägi, slovakk Miroslav Bazinski oli teine ja Kuus kolmas. Teises sõidus toimus kordusstart, kuna Poola võidusõitja Tomas Mordal tegi avarii. Võitjana väljus kindlalt jälle Haugasmägi, Kuus oli teine ja Bazinski kolmas. Kolmanda sõidu kolmandal ringil toimus avarii Peetsmani ja Ameerika võidusõitja Michael Akerstrom’i vahel. Õnnetuses viga saanud Peetsman viidi kohe haiglasse, kuid kahjuks olid õnnetuses saadud vigastused niivõrd tõsised, et 22-aastane Tartu võidusõitja suri hiljem kohalikus haiglas.

Peale õnnetust katkestati võistlus ja tulemused kuulutati välja esimese kahe sõidu põhjal ja juba neljandat aastat võideti maailmameistritiitel Tartu Kalevi Veemotoklubi sportlase poolt. Haugasmägi järel tuli teiseks Bazinski ja kolmandaks Kuus.

motorsport.ee toimetus liitub kõikide mootorispordi sõpradega ning avaldab südamlikku kaastunnet Raivo omastele, sõpradele ja konkurentidele.