Eero Pärm ja Mairon Meius MM-etapil üheksandad

Eero Pärm - Mairon Meius Assenis. Foto Mark Walters
Eero Pärm – Mairon Meius Assenis. Foto Mark Walters

Valitsevad Eesti ja Soome motoringraja meistrid Eero Pärm ja Mairon Meius osalesid esimeste eestlastena külgkorvide ringrajasõidu maailmameistrivõistluste etapil Hollandis Asseni ringrajal. Meeste seiklusterohke debüüt lõppes edukalt, kui saavutati oma esimesed MM-punktid.

Seoses sellega, et kuulsal Asseni ringrajal sõideti samal ajal ka MotoGP ja teiste klasside MM-etapp, ei toimunud külgvankrite masinaklassile eraldi treeningsõite ja võistlejad pidid kohe otse kvalifikatsioonisõitudesse minema.

Eero Pärm – Mairon Meius meeskonna (Suzuki) debüüt maailmameistrivõistlustel ei alanud just kõige paremini, kui esimeses kvalifikatsioonis purunes nende võistlusmasina uus kett juba avaringil ning rada tuli selgeks õppida alles järgmises kvalifikatsioonis. Selles sõidus käisid eestlased ka korra rajalt väljas, kuid suutsid kvalifikatsiooni edukalt lõpuni sõita ja said 13-nda aja. Kahe kvalifikatsiooni tulemusena olid eestlased 14-ndad.

Võistlussõidu avaringilt tulid eestlased 12-ndal kohal, kuid peagi suudeti paar kohta tõusta. Sõidu viimases osas võitlesid nad hollandlaste korvipaariga Hilbert Talens – Ilse de Haas (Suzuki), kuid pidid 0,8 sekundiga seekord alla vanduma. Eestlastel tuli üle elada ka üks ärev olukord, kui kohe nende ees sõitnud šveitslased Jacob Rutz – Thomas Hofer (Yamaha) tegid spinni. Õnneks suutsid eestlased konkurente vältida ja võistluse edukalt lõpetada.

“Arvestades seda, et treeningsõite ei olnud ja esimene kvalifikatsioon sai meie jaoks kohe läbi, siis võib üldjoontes tulemusega rahule jääda. Sõidus saime lõpupoole kaheksandast kohast isegi korraks mööda, aga nad võtsid koha tagasi ja nii jäi. See, et kaotasime liidritele ringiga näitas muidugi, et tipptasemeni on meil arenguruumi palju, samas seitsemes koht oli Assenis reaalne, kui oleks saanud ainult rohkem harjutada. Positiivse kohapealt üllatas meid see, kui sõbralik korvide seltskond on. Erinevalt enamustest teistest spordialadest. Konkurendid võtsid meid kohe omaks ja suhtlesid vabalt ning andsid ka vajadusel nõu,” võttis oma MM-debüüdi kokku Pärm, kes koos Meiusiga plaanib osaleda ka selle aasta viimasel MM-etapil legendaarsel Le Mans’i ringrajal Prantsusmaal.

Sõidu võitsid inglane Tim Reeves ja prantslane Gregory Cluze (Kawasaki) 2,3 sekundilise eduga briti vendade Ben ja Tom Birchall (Suzuki) ees. Kolmandana ületasid lõpujoone hollandlased Bennie Streuer ja Geert Koerts (Suzuki), kes kaotasid võitjatele 45,7 sekundiga. Pärm – Meius jäid võitjale alla ühe ringiga.

Maailmameistrivõistluseid juhivad Reeves – Cluze, kellel on nüüd koos 116 punkti, teiseks tõusid Birchallid (65 p) ja kolmandaks langesid sakslased Uwe Gürck – Manfred Wechselberger (BMW, 64 p), kes olid Assenis neljandad. Pärm – Meius avasid kohe oma debüütvõistlusel punktiarve ja asuvad MM-tabelis 7 punktiga 14-ndal kohal.

Eestlaste sõitu võib televiisorist näha ka neljapäeval 03.07 kell 21.20 ja reedel 04.07 kell 15.45 kanalil MotorsTV.