Pühajõe suurte tõusude ja langustega rajal pandi punkt motokrossi noortesarjale

Romeo Pikand. Foto: Helen Urbanik
Tänavuse kaheksaetapilise motokrossi Eesti noorte karikasarja finaalvõistlus toimus Pühajõe motokeskuse muljetavaldavate looduslike tõusude ja langustega rajal.

Paljudele noortele oli see esimene kord Pühajõel sõita, kuigi tegu on ajaloolise rajaga, kus sõitnud paljud kodumaised ja rajatagusedki legendid. Kuna rajapinnas on savine, siis tundsid kõik kergendust päikesepaistelisest ilmast, sest sadu oleks raja libedaks muutnud. Päeva lõpuks olid paljudel pöidlad püsti ja taheti sellele kurvirohkele rajale veel võistlema tulla.

Klassis 85cc kindlustas sarja üldvõidu Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme). Ajasõidus oli Uiga neljas, esimeses sõidus neljas ja, olles teises sõidus saanud väga hea stardi, võitis ta selle sõidu ning oli ka kokkuvõttes esimene. Esimeses sõidus pakkusid ülipõneva ratas-rattas duelli Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub) ja Mikk Martin Lõhmus (KTM, HRC Eesti Racing Team). Terve sõidu vältel tundus, et Lõhmus saab Pärna kohe kätte, kuid viimasel ringil lahendas Pärn olukorra siiski enda kasuks. Teise sõidu stardis kukkusid nii Pärn kui Lõhmus ja jäid taganttulijate alla, kuid mõlemad toibusid ja läksid siiski rajale. Võistluse võitis Uiga Pärna ja Mikk Kallioni (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees sarja aga Uiga (323 punkti) Robert Sarapuu (263 p, KTM. Yamamoto RC) ja Kallioni (236 p) ees.

Klassis 65cc oli Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) sarja võidu kindlustanud juba enne Pühajõe etappi, kuid tuli siiski võistlema ja teenis päeva kokkuvõttes ühe sõiduvõidu ja ühe teise kohaga Richard Paadi (KTM, AYR Racing Team) järel võrdsete punktidega teise koha. Kolmas oli mõlemas sõidus kolmas olnud Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing). Sarja üldarvestuses teenis Pikand 391 p, teine oli Mark Peterson (KTM, Valga MK, 295 p) ja kolmas Gregor Kuusk (270 p). Hooaja vältel osales selles klassis noortesarja etappidel koguni 61 sõitjat.

50cc klassi sõitja Eeka Laaksonen (KTM, Soome) on koos rahvuskaaslase Samuel Paalasmaaga osalenud kõigil kaheksal etapil ja mida hooaeg edasi, seda enam nad on kaasa võtnud teisigi Soome sõitjaid. Laaksoneni isa sõnul meeldib neile Eesti ladus korraldus ja head rajad, aga ka rohke osalejaskond. 2,5 aastat motokrossi sõitnud Eeka domineeris sarja ülivõimsalt, kogudes 397 punkti ning võites ka Pühajõel mõlemad sõidud. Esimese sõidu teise koha napsas viimasel ringil Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kolmas oli Krevor Marcel Nõmme (KTM, SJT Kahro Racing). Teises sõidus suutis end teiseks sõita Marten Raud (KTM, Viljandi VMK) ja Leok oli kolmas. Päeva kokkuvõttes tõusid poodiumile Laaksoneni järel Leok ja Raud. Kvalifikatsiooniaegade põhjal nõrgema grupi B esikolmik oli Roope Kosonen (KTM, Soome), Frankie Lvovs (Husqvarna, Vihur Motosport) ja Henri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Sarja üldarvestuses sai Paalasmaa aga 302 punktiga teise ja Lucas Leok (272 p) kolmanda koha. 50cc oli kogu hooaja vältel 52 osalejaga üks osalejarohkemaid klasse.

Kõige pisemas klassis 50cc PW/Mini oli esimeses sõidus kindel liider Sebastian J. Klooren (Husqvarna, Sõmerpalu MK) Edvin Jürgeni (Husqvarna, Viljandi VMK) ja Romet Jundase (KTM, KTM Eesti Racing Team) ees. Teist sõitu läks juhtima Jürgen ja kuna Klooren teda jälitades kukkus, napsas teise koha Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport), kolmas oli taas Jundas. Päeva kokkuvõttes võitis Jürgen Klooreni ja Koltsi ees. Selles klassis sarja üldarvestust ei peeta ja hooaja lõpus autasustatakse kõiki 25 osalejat.

Quadidel osales Pühajõel neli sõitjat. Q200 klassis ja ka sõitudes oli kiireim Riko Kepart, Q Kids klassis edestas Pätrik Ilm (Apex, Linnamäe Krossiklubi) Marcus Küttist (Cobra, Kagu MK) ja Alice Kivimäge (Apollo, Linnamäe Krossiklubi). Osalejate vähesuse tõttu etappidel quadi klassides karikaarvestuses punkte ei jagatud.

Kahe etapi põhjal selgitati parimad aga klassis 125cc: sarja võitis Marcus-Taiyo Toiger (70 p) Jüri Saluste (61 p) ja Henry Vesilinnu (50 p) ees.

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik

Pitbike Open klassi Eesti meister on Heido Havam

Pühajõel sai täna punkti ka Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistluste sari, kui maksimumpunktidega krooniti meistriks Heido Havam.

Havam (BucciMoto, HRC Eesti Racing Team) võitis kindlalt mõlemad võistlussõidud Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC) ja Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK) ees. Sarja üldkokkuvõttes teenis Havam 200 punkti, talle järgnesid Võsa 176 p ja Maidla 141 p.