Marten Männi tuli jetispordi Eesti meistriks

Marten Männi. Foto: Helen Urbanik
Laupäeval, 1. septembril sõideti Ida-Virumaal, Purtse jahisadamas selle aasta viimane ja otsustav Piston Racing Eesti jetispordi meistrivõistluste etapp. Heades oludes peetud võistlus kujunes Freetime Racing sõitjale Marten Männile edukaks, kui ta Ski GP1 klassis kaitses oma meistritiitlit ja kokku on see Männile Ski GP1 klassi neljas järjestikuline Eesti meistritiitel.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks spetsiaalselt kujundatud EV100 Eesti meistrivõistluste medalid riputatakse aasta parimatele kaela hooaja lõpu pidulikul galal.

Oma põhiklassis, Ski GP1 võitis Männi mõlemad sõidud kindlalt ja see tähendas tänavust Eesti meistritiitlit. Ski GP3 klassis oli Männi esimeses sõidus teine ja teises esimene, mis tähendas etapivõitu Mattias Reinaasi ees. Hooaja kokkuvõttes kuulus Männile selles klassis Reinaasi järel hõbemedal.

Marten Männi: “Tänavune hooaeg Eestis on olnud hea. Kolm lahedat etappi, mis kõik möödusid suhteliselt plaanipäraselt kui GP1 klassis võitsin kõik etapid. GP3 klassis lisas põnevust Mattiase väga hea kiirus ning üldkokkuvõttes temast jagu ei saanudki. Väikese lohutusauhinnana suutsin vähemalt viimase etapi võita. Kindlasti andis Eesti meistrivõistlustele palju juurde teise etapiga koos toimunud Nordic Cup, mis segas ka päris ilusasti kaarte.”

Järgmisena on Marten Männil kavas rahvusvahelised stardid. Novembris ja detsembris sõidetakse Araabia Ühendemiraatides selle aasta kaks viimast maailmameistrivõistluste etappi. Enne seda osaleb Männi oktoobri alguses IJSBA World Finals võistlusel USA’s, Lake Havasu’s.