Kert Varik tegi MM-karjääri parima tulemuse ja sai kokkuvõttes 7. koha

Kert Varik ja Lauris Daiders
Prantsusmaal Vesoulis lõppesid selle aasta külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistlused. Tänavu koos lätlase Lauris Daidersiga võistelnud Kert Varik võitles viimastel etappidel käevigastusega, mis pärssis meeste hoogu, kuid hooaja kokkuvõttes said nad siiski 7. koha, mis on tunduvalt parem, kui Varik eelmistel hooaegadel saavutanud.

Eile peetud kvalifikatsioonis lõpetasid Verik/Daiders (WSP-Husqvarna) enda kvalifikatsioonisõidu kuuendana ning pääsesid kindlalt finaali. Täna peetud esimeses finaalsõidus tegid mehed taas hea sõidu ja olid 10. Teine sõit lõppes aga Eesti-Läti meeskonnale juba esimeses kurvis, kus nad kukkusid ja pidid katkestama.
Kahe sõidu kokkuvõttes said Varik ja Daiders avasõidust saadud punktidega 18. koha. Finaaletapi võitsid Julian Veldman/Glenn Janssens (Holland/Belgia, WHT-Husqvarna) eelmisel etapil MM-tiitli võitnud belglase Marvin Vanluchene ja hollandlase Ben van den Bogaarti (VMC-Zabel) ning Etienne Bax/Kaspars Stupelis (Holland/Läti, WSP-Zabel) ees.

Maailmameistrivõistlustel järgnesid Vanluchene/van den Bogaartile (507 punkti) Vesoulis 7. koha saanud Koen Hermans/Nicolas Musset (Holland/Prantsusmaa, WSP-Zabel, 426 p) ja Bax/Stupelis (392 p), Varik/Daiders said 291 punktiga 7 koha.

Varik naaseb nüüd kodumaale, et kohtuda arstidega ja minna käega operatsioonile, et uut hooaega taas tervena alustada.