Saarekoll offroad võistlus läbis ka Kuressaaret

Vabaklassi poodium. Foto: Urve Paas
Vabaklassi poodium. Foto: Urve Paas
Saaremaa Trophy “Saarekoll” 2016 toimus 10 – 12 juuni Saaremaal. Võistluskeskus oli Kuressaare Auriga keskus. Sellel aastal on võistlus läbinud mitmeid uuendusi. Kui eelnevatel kordadel on võistlus toimunud talvel, siis seekord toimus see hiliskevadel ja loomulikult kasutati ära ka asukohta Saaremaa südames.

Kõigepealt pandi autod ritta Auriga keskuse ees, et läbida tehniline kontroll, mis oli äärmiselt põhjalik. See vältas tunde, kus rahvas sai imetleda järjekorras seisvaid autosid. Seejärel suundusid meeskonnad juba esimesele katsele – linnakatsele. Linnarahva rõõmuks läbiti Kuressaare südames suurem kraav ja roniti kõrge mäe otsa. Ülesande tegi raskemaks maha sadanud vihm. Ühe uuendusena võeti kasutusele uudne võistluste läbiviimise süsteem NaviCup, mis viib võistlused täiesti uuele tasemele nii võistlejate kui ka pealtvaatajate jaoks. Pealtvaatajatel oli võimalik jälgida, kus punktid asuvad ja kui tubli üks või teine meeskond on olnud.

Linnakatse läbitud mindi mõnetunnisele unele ja kell 6 hommikul starditi ühisstardiga erinevatele klassidele juba 21h kestvale orienteerumisele. Võistlejad pidid üles otsima erinevad punktid, mis oli eelnevalt metsa paigutatud. Ega ükski asi saa olla liiga lihtne – mõne punkti vahe oli suisa 10neid kilomeetreid. Et põnevus jätkuks tuldi metsast välja kiiruslikule katsele nö publikukatsele. Vahepeal oli vihm järele andnud ja päike väljas. Võistlejad olid mõnusas meeleolus ja ei olnud laisad mehed – naised, et leidsid aega ka fännidele lehvitada ja vimkat visata.Seejärel suunduti uuesti metsa orienteerumisele.
Hilisel õhtul tuldi veel korraks metsast välja nö põllukatsele. See katse oli üsna huvitava sisuga. Põllul tuli läbida ringraja taoline katse ja ülesannet lahendas kaks meeskonda korraga. Ringe tuli teha kaks ja kiirem ring läks punktiarvestusse. Edasi suunduti uuesti metsa ja võistlus lõppes öösel ca 3 ajal.

Võistlus oli tänu pikkusele üsna kurnav ja eks tehnika andis ühel või teisel moel järgi.

Tublimate järjestus on järgmine:

ATV klass

1. AEX Motoklubi
2. Mehed Marsilt
3. Valma seikluspark

TR-1 klass

1. Qkulgur
2. Mudavares
3. Star Team

Vaba klass

1. Käbi & Känd
2. Ratturid
3. Saarlased

TR-3 klass

1. Visahulkur
2. Mudarakett
3. Toyzuki