Sõmerpalu motoklubil ülimalt edukas nädalavahetus

Birger Taal ja Riho Kollist
Birger Taal ja Riho Kollist
Lõppenud nädalavahetusel võistlesid Sõmerpalu motoklubi sõitjad nii Eesti ja Läti motokrossi meistrivõistluste etapil Lange motokeskuses, mäkketõusu Eesti meistrivõistluste etapil kui ka Lätis Zantes toimunud enduro Balti meistrivõistluste osavõistlusel.

Lange motokeskuses peetud Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste eelviimasel tõid Sõmerpalu motoklubile esikohad kahes tähtsaimas klassis Tanel Leok (MX1) ja Karel Kutsar (MX2). Leok heitles kummaski sõidus oma Eesti rahvuskoondise kaaslase Harri Kullasega ning kui avasõidus tuli kamraadile alla vanduda, siis teisest tuli võit ja tänu sellele ka etapilt esikoht. Kutsar oli enda klassis avasõidus lätlase Karlis Sabulise järel teine, kuid võitis teise sõidu ning ka etapi. Lisaks juhivad nii Leok, kui Kutsar Eesti meistrivõistluseid. Langelt tõid klubile ka esikoha Urmas Sugasep ja Dmitri Rodionov, kes võitsid mõlemad külgvankrite veteranide sõidud ning pälvisid seega väärt etapivõidu.

Karel Kutsar ja Tanel Leok
Karel Kutsar ja Tanel Leok

Lätis peetud Balti enduro meistrivõistluste üle-eelviimasel etapil tegid aga Sõmerpalu motoklubi ajaloos esimest korda kuldse seeria, kui klubide arvestuses koguti maksimumpunktid. Üldarvestuses võtsid etapil kaksikvõidu Martin Leok ja Veiko Rääts ning Elary Talu oli lätlase Ivo Steinbergsi järel neljas. E1 klassis tõi klubile esikoha Rääts, E2-s Leok ning E3-s Talu. Lisaks sai esikoha veel Reio Timmi ja seda juuniorites. Vaido Kalm oli seeniorite arvestuses 4., Mart Meeru E3-s 5., Kalev Kriis Hobbys 2. ning Mirko Raup C klassis 3.
Klubide arvestuses osalesid Leok, Rääts, Talu ja Timmi, kes kogusid maksimaalsed 160 punkti. Leok ja Timmi kindlustasid lisaks selle võistluse esikohtadega ka endale juba Läti meistritiitlid.

Sõrestes peetud mäkketõusu Eesti meistrivõistluste finaaletapilt toodi Sõmerpalu motoklubisse kolm esikohta. Võidukad olid nii legendaarne Riho Kollist, kes võitis nii krossi kui limited klassis ning Unlimited klassis parima tulemuse teinud Birger Taal. Kollist oli viimati nimetatud klassis klubikaaslase järel teine, kuid sellest piisas, et lisaks krossiklassile ka Unlimitedis Eesti meistriks tulla.

Sõmerpalu krossimehed sõidavad tuleval nädalavahetusel Lätti Dobelesse, kus sõidetakse Eesti ja Läti motokrossi tiitlivõistluste viimased etapid.