Sõrestes selgusid Eesti meistrid mootorrataste mäkketõsus

Laupäeval, 3. septembril, sai teoks selle hooaja viimane etapp mootorrataste mäkketõusu eesti meistrivõistlustel Sõrestes, Põlvamaal.

Nii nagu oodati, oli tegemist äärmiselt põneva lõpufinaaliga. Kahes klassis, Kross ja Unlimited oli Eesti meister juba selgunud, kuid ülejäänud positsioonid olid kõikidele avatud ja pinget oli tunda kõikides eelsõitudes ning loomulikult pinge haripunkt oli finaalides.
Krossi klassis võidutses Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi), kes sai kirja 69,14 meetrit ning ühtlasi kindlustas ka Eesti meistritiilti. Teise koha saavutas kohalik mees Birger „Kirp“ Taal (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 68,68 meetrit ning kolmanda koha saavutas Silver Sellis tulemusega 68,30 meetrit.
Eesti Meistrivõistluste lõpptulemus on järgmine: esimene koht Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) 59 punkti, teine koht Tajo “Peru” Anderssoo (Tartu Enduro Klubi) 43 punkti ning kolmas koht Silver Sellis 38 punkti.

Single klassis oli oodata hooaja kõige põnevamat esikoha duelli. Kahel mehel „Perul“ ja Tuvikesel oli enne viimast hooaja peale ühepalju etapi võite ja kõik oli veel lahtine, seega viimane etapp otsustas ka meistri. Ka siin klassis võidutses päeva teise klassi võidu saavutanud, kuid sellel hooajal esimest korda antud klassi eskohapositsioonil olnud Riho „Lärm“ Kollist ajaga 8,15 sekundit. Teise koha saavutas Ahti Piirak ajaga 8,75 sekundit. Siin kohal olgu öeldud, et Lärm ja Piirak võistlesid ühtlasi ka hooaja kolmanda koha eest ning etapi võiduga edestab Lärm Piirakut. Kolmanda koha saavutas Martin „Koff“ Kohv tulemusega 9,11 sekundit.
Eesti meistritiitli antud klassis kindlustas Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) 59 punkti , teise koha saavutas Tajo „Peru“ Anderssoo (Tartu Enduro Klubi) 53 punkti ning kolmanda koha saavutas Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) 49 punkti.

Unlimited klassis, kus meistritiitel oli välja jagatud juba enne viimast etappi oli siiski õhus meeletult palju pinget. Nimelt 2.-5. koha vahel olid kõik kaardid avatud. Võistluse võitis Birger „Kirp“ Taal, tulemusega 7,76 sekundit, teise koha saavutas Riho „Lärm Kollist tulemusega 8,67 sekundit, siinkohal teadmiseks, et Kirp võitis Lärmi tema enda rattaga. Kolmanda koha saavutas Juhan „Juss Täpp“ Viira (Kärnataja HC) tulemusega 73 meetrit.
Eesti Meister siin klassis on Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) 62 punktiga, teise koha saavutas Andrus „Kütta“ Küttä (Kärntataja HC)40 punktiga ning kolmanda koha Rando „Sarvik“ Lambing (Carma Motoklubi) samuti 40 punktiga, kuid kuna Küttal oli seitsmest etappist viiel paremad punktid, edestab tema Sarvikut.

Päeva parima kärna tiitli sai koond kokkuvõttes Carma motoklubi, kuid tõelise au nende seast saab endale Andrus „Fossiil“ Murumaa, kes suutis oma automootoriga mootorrattaga teha kolmekordse salto ja seal juures jäi ise peaaegu terveks.

Täname siin kohal kõiki korraldajaid, sponsoreid ja võistlejaid äärmiselt põneva hooaja eest. Hooaja ametlik lõpetamine toimub juba sellel laupäeval 10 septembril Kärntajate motoklubis Võistes. Hooaja väline võistlus on aga toimumas 17. september Võrumaal.