Stefan Arand võitis Euroopa meistritiitli

GT 15 esikolmik
GT 15 esikolmik
Inglismaal Stewartbys lõppesid eile hilisõhtul veemotospordi noorteklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlused. Eestist oli Inglismaale võistlema sõitnud Tallinnas toimunud GT-15 MM-il kolmikvõidu võitnud noored – Stefan Arand, Georgi Iljin, Sanna Aaslav-Kaasik ja MM-i kuuenda koha omanik Kärol Soodla.

Juba laupäeval alanud vabatreeningutel kimbutas võistlejaid tugev tuul ja kõrge laine. Tihe konkurents andis tunda juba ajasõidus, kus 10 minutit ennem ajasõidu lõppu olid Stefan ja Sanna kindlalt juhtimas, kui viimase kahe ringiga tegi Rootsi võidusõitja Adam Wrenkler parima aja ja saavutas I stardipositsiooni. Tuule tugevnedes otsustati viia kõik neli võistlussõitu pühapäevale üle. Pühapäeval ilm järgi ei andnud ja endiselt püsis kõva tuul ning kõrge laine.
Esimeses sõidus sai parima lähte Adam Wrenkler ja hoidis oma positsiooni sõidu lõpuni. Teisena lõpetas Stefan ja kolmandana noor briti võidusõitja Thomas Mantripp. Teises sõidus pani valitsev maailmameister Stefan Arand mängu kõik oma oskused ja möödus liidrikohta hoidnud noorest rootslasest. Stefan võitis ka kolmanda ja neljanda sõidu ja tuli teistkordselt noorteklassi GT-15 Euroopa meistriks. Hõbemedal läks Rootsi Adam Wrenklerile ja pronksmedal jäi Inglismaale Thomas Mantrippile. Georgi Iljin saavutas neljanda koha, Sanna Aaslav-Kaasik oli kuues ja Kärol Soodla seitsmes.