Tabasalus sõideti põnev SuperMoto Euroopa meistrivõistluste etapi avapäev

Eero Madisson. Foto: Edgar Seemendi

Täna algas Tabasalu kardirajal SuperMoto EM etapp klassidele SM Junior ja S3, millele lisaks sõideti osade klasside Eesti meistrivõistluste etapid. Põnevaim kvalifikatsioon toimus aga S3 klassiga koos rajal olnud S1 klassis, kus esiviisik mahtus lõpuks napi sekundi sisse.

Aksel Pärtelpoeg. Foto: Edgar Seemendi

Eesti meistrivõistluste S1 klassi ajasõidus ehk kvalifikatsioonis vahetus liider vahepeal lausa iga ringi järel ning esikohal said olla pea kõik, kes lõpuks esiviisikus lõpetasid. Päeva lõpuks sõitis kiireima ringiaja Soomes elav eestlane Eero Madisson (KTM), paremuselt järgmised ajad tegid soomlased Sami Uutela (Honda) ja Sami Salstola (TM) ning vennad Prants ja Patricks Pals (mõl TM, Vihur Motosport).
Kubatuurilt väiksemas Euroopa MV kuuluva S3 klassi kiireim oli tšehh Denis Fligr (Honda) Kristjan Siilaku (Husqvarna, Vihur Motosport) ees. Koos S1 ja S3ga rajal olnud Eesti arvestusse kuulunud Open masinaklassi nobedaim oli soomlane Tero Kolehmainen (TM), kellele järgnes kaasmaalane Eetu Ihalainen (Husqvarna).

SM Junior kiireima aja sõitis välja eelmise aasta Euroopa meister tšehh Jan Ulman (TM), kellele järgnesid 2018 EM pronks Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team) ja soomlane Ossi Rantala (Honda), kes mahtusid kõik 0,8 sekundi sisse. Samas sõidus kihutanud Eesti arvestusse kuuluva SM85 klassis oli esikolmik Karl Takk (Honda, Vihur Motosport), Andri Kutsar (KTM, Äksi39Team) ja venelane Leonid Balaberin (Husqvarna).

Tabasalus peeti ka kahe Eesti tiitlivõistluse arvestusse kuuluva masinaklassi etapid, kus SM65-s ei leidnud taas vastast Venemaa tüdrukule Alena Petrishinale, kes võttis kaks võimsat esikohta kaasmaalase Leonid Balaberini (mõl Husqvarna) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas Martha Koort (KTM, Äksi39Team), kes oli sõitudes vastavalt 3. ja 4., sõidu kolmas tüdruk Rita-Liisa Mooses (KTM, Äksi39Team) oli kokku 5.

SM65 poodium. Foto: Edgar Seemendi

SM50 klassis võitis etapi sõidud 1. ja 2. kohal lõpetanud Robin Mooses (Husqvarna, Äksi39Team), kusjuures ta oli ka teises esimene, kuid sai valestardi eest trahvisekundid, mis langetasid ta teiseks. Kahe sõidu tulemusena oli teine Kristjan-Erich Luhaäär (KTM, Pärnu MC), tema oli avasõidus 3. ja viimases esimene. Poodiumi madalaimale astmele tõusis päeva lõpuks sõitudes 2. ja 3. kohal lõpetanud Travis Siilak (KTM, Vihur Motosport), ja ka tema kaotas viimase sõidus valestardi teinuna ühe koha.

SM50 poodium. Foto: Edgar Seemendi

Väikseima 50PW/Mini arvestuse esikolmik oli Kenneth Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport), Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing Team) ja Meribel Kask (Husqvarna, Vihur Motosport).

Homme sõidetakse juba finaalsõidud, kus S3-ga on taas rajal S1 ja Open ning SM Junior koos SM85 klassiga. Lisaks toimuvad Eesti tiitlivõistluste etapid klassidele SuperQuad ja S4/Streetmoto. Ajasõidud algavad Tabasalu kardirajal kell 9:30 ning esimene võistlusstart antakse 12:05, kui rajale lähevad SM Junior/SM85 klasside sõitjad.