Timmo Mõts võitis Kohtla-Nõmme kestvuskrossi

Foto: Peeter Lilleväli

Täna sõideti huvitaval ja hooaja pikimal kestvuskrossi rajal Kohtla-Nõmmes kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste eelviimane etapp. Sooloklasside kiireim oli Timmo Mõts ja neljarattalistel võttis võidu ATV klassi mees Taivo Kaarna.

Soolotsikleid ootas 7,5 kilomeetrine rada, mis on tänavuste etappide pikim. Sõidu stardi võitis Riho Keerme (KTM, Jõhvi motoklubi), kes juhtis sõitu pea terve esimese ringi. Seejärel haaras liidriohjad Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK), kuid peagi tõusis liidriks Tanel Rauk (Kawasaki, Jõhvi motoklubi), kes sõitis esimesena mõne ringi ja sai kirja ka võistluse kiireima ringiaja. Tema peamiseks konkurendiks oli Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes sai peagi oma tahtmise ja kerkis ise esimeseks ning vaikselt edu kasvatades võttis lõpuks ka kindla võidu. Rauk lõpetas teisena ja tal kogus kaotust võitjale veidi üle minuti. Kolmas oli Palatu, kuid hiljem selgus, et tema tsiklil puudus kindlustus, mis oli tema masinaklassis kohustuslik ning mehe tulemus tühistati. See tõstis absoluutarvestuses kolmandaks Kermo Uue (Yamaha, Roosna-Alliku MK).
Klasside lõikes võitis Mõts E-2, kus talle järgnesid Rauk ja George Kovalenko (Husqvarna). E-1 kiireim oli Uue, teise koha sai Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu MC) ja kolmanda Allar Keerme (Kawasaki, Jõhvi MK). Enduro klassis võidutses Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team), Riho Keerme ja Kristjan Kolsari (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees.
Ülejäänud masinaklassid võistlesid aga Eesti karikavõistluste punktidele. Hobi B esikolmikusse sõitsid end Rauno Voldek (Honda, Jõhvi MK), Egert Säärits (Kagu MK) ja Reiko Burket (Husqvarna, Pärnu MC). Hobi C kolm kiiremat olid aga Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC), Rasmus Lehter (Husqvarna, Valga MK) ja Kevin Mõts (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Hobi D parim oli seevastu Erki Rannamees (KTM, Jõhbi MK), teiseks tuli Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC) ja kolmandaks Kalju Muruniit (Kawasaki, Ida MK). Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK) võitis Seeniorite 50+ klassis, kus talle järgnesid Meelis Liivrand (KTM, MK MRC) ja Veiko Sepp. Naiste klassis võidutses aga Agnes Võsanurm (Husqvarna, Pärnu MC) Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK) ees.

ATVde ja quadide võidukihutamise kiireim oli ATV-l võistelnud Taivo Kaarna (Can-Am, Motohai), kes haaras liidrikoha juba sõidu esimesel ringil. Ka kaks järgnevat kohta kuulusid ATV-del võistelnud Keijo Kraavile ja Ernst Saanile (Apollo, Valga MK). Kiireim quadimees oli viiendana lõpetanud Priit Kurg, kes võitis quad hobi klassis, kus talle järgnesid Ennart Kunglamäe (Yamaha) ja Timo Loot (Yamaha, Motohai).

Kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 12. oktoobril Paikusel, kus toimub ühtlasi ka Euroopa karikavõistluste finaaletapp.

Kohtla-Nõmme tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1727169