Tori-Jõesuul selgusid endurosprindi Eesti karikavõitjad

Enduro Balti karikavõistluse meeskondlik esikolmik. I koht Sõmerpalu MK (keskel), II koht RedMoto Racing (vasakul), III Läti klubi CEC. IS. Racing (paremal).
Eesti endurosprindi karikavõistlused jõudsid lõpule Paikuse motoklubi korraldatud Jõesuu etapiga. Sprintvõistlusel oli kavas 20 km ring, mis koosnes ühest enduro- ja ühest krossikatsest. Sõltuvalt masinaklassis läbiti ringi neli või kolm korda.

Endurosprindi absoluutarvestuse esikolmiku moodustasid Sõmerpalu Motoklubi sõitjad. Võitjaks tuli E-2 klassi kuulunud Martin Leok, 6,3 sekundiga kaotas talle Veiko Rääts (E-1) ja kolmas oli 50,7 sekundilise kaotusega Elary Talu (E-3).

E-1 klassis võtsid Räätsa järel ülejäänud pjedestaalikohad lätlased Gints Filipsons ja Girts Kalninš. Karikavõitjaks tuli samuti Veiko Rääts, kes võitis kõik neli etappi ja teenis maksimumpunktid – 80. Teine oli Gints Filipsons (66 p) ja kolmas Tõnu Kallast (17 p).

E-2 klassis käis võitnud Leoki taga võitlus järgmiste kohtade nimel. Teiseks tuli lõpuks Priit Biene (RedMoto Racing), edestades 17 sekundiga lõunanaabrit Ivo Šteinbergsi. Karikavõitjaks tuli siiski Martin Leok (77 p), kes võitis neljast etapist kolmel. Teine oli Priit Biene (71 p) ja kolmas Ivo Šteinbergs (60 p).

E-3 klassis läks samuti üldvõit sõitjale, kes oli võidukas viimasel etapil. Elary Talu edestas Jõesuul lähimat konkurenti Andre Parki (RedMoto Racing) enam kui kahe minutiga. Kolmas oli Jarmo Lehiste (Paikuse MK). Ainsana kõikidel etappidel võistelnud Talu teenis 74 punkti, teise koha võitis Andre Park (47 p) ja kolmandaks tuli Priit Palatu (43 p).

Seeniorid 40+ klassis jättis võidu korraldajaklubile Toivo Nikopensius (Paikuse MK). Teisena lõpetanud lätlane Arturs Robeznieks kaotas talle 44,3 sekundiga. Kolmandaks tuli Vaido Kalm (Sõmerpalu MK). Karikavõistluse kokkuvõttes mahtus esikolmik viie punkti sisse. Võitis Nikopensius (65 p), teine oli Kalm (61 p) ja kolmas Robeznieks (60 p).

Harrastajate klassis võitis hooaja viimase etapi Timo Hermlin (Sõmerpalu MK), 35 sekundiga kaotas talle Rene Jerbach (RedMoto Racing) ja kolmas oli Andres Kukk (RedMoto Racing). Hermlini etapivõit teda karikavõitjaks ei aidanud. Viiepunktilise paremusega noppis esikoha Jerbach, kes kogus 69 punkti. Kolmas oli 61 punkti teeninud Kukk.

Samuti neli ringi läinud klassi Juuniorid võit läks soomlasele Niklas Laankoskile. Pea kaks minutit kaotas talle Egert Säärtis (Kagu MK) ja kolmas oli soomlane Tino Nuuttinen. Karikavõitjaks tuli aga Jõesuul viiendaks jäänud Mirko Raup (Sõmerpalu MK; 58 p), teine oli Säärits (52 p) ja kolmas Jürto Brauer (49 p).

Järgmiste klasside sõitjad läbisid 20 km ringi kolm korda. Veteranid 50+ klassi võit läks Andrus Allikveele (Aave SK). Teine oli Andris Kalninš ja kolmas Madis Pool (Pärnu MC). Täisedu 80 punktiga võitis karika Allikvee, teine oli Pool (62 p) ja kolmas Tori-Jõesuus neljandaks jäänud Jüri Brauer (Tartu EK; 54 p).
Osavõturohkes Algajate klassis võttis etapivõidu Ain-Gustav Bartels (RedMoto Racing), kellele järgnesid Kristjan Kuill (Motobox Racing Team) ja Tergo Liib. Hooaja peale teenis etappidelt punkte 26 sõitjat ja võitjaks tuli 80 punkti kogunud Bartels. Teine oli Kuill (68 p) ja kolmas Jõesuul esimesena pjedestaalilt välja jäänud Aare Pere (RedMoto Racing; 54 p)

Uustulnukatest võitis Erki Heliste (Star Racing), 19,8 sekundiga kaotas talle Rene Šapran (Motospordiklubi GasGas) ja kolmas oli Martin Roos (Motohai). Üldvõitjaks tuli aga Šapran (67 p), teine oli Heliste (61 p) ja kolmas Jõesuul startimata jätnud Reimo Meitsar (57 p).

Klassis Noored osales vaid üks sõitja, Sõmerpalu MK ridadesse kuulunud Mikk Kallion.

Kodustest endurovõistlustest on jäänud veel pidada viimane Eesti meistrivõistluste etapp, mis leiab aset 7.-8. oktoobrini Arukülas.