Võrumaa talveralli katsed ootavad sõitjaid

Vorumaa_1Eesti autoralli meistrivõistluste esimese etapi, Võrumaa talveralli stardini on jäänud pisut rohkem kui nädal aega. Pühapäeval, 16. veebruaril stardivad võistlusautod Võru kesklinnas olevalt poodiumilt esimese kiiruskatse poole ja sama päeva õhtuks on selge, kes on parimad.

Muutlikud talveolud on pannud paljude suurvõistluste korraldajad pead murdma, kuidas võistlust korraldada. Kuigi lumeolud pole Lõuna-Eestis liiga ideaalsed, on Võrumaa talveralli korraldajad nädal enne rallit rahulikud. Ettevalmistused on kulgenud hästi ja Võrumaa talveralli katsed on ralliks valmis.

“Hetke seisuga saame öelda, et katsetel valitsevad head tingimused. Lund on ja katseteks olevate teede põhjad on külmunud. Kaasa aitavad ka valitsevad külmakraadid ja usun, et pakume sõitjatele ja publikule korraliku rallielamuse,” rääkis Võrumaa talveralli direktor Gabriel Müürsepp.

Eelregistreerunud võistlejate arv läheneb 40-nele, eelregistreerimine lõppeb laupäeva, 8. veebruari viimastel minutitel ja viimaste päevadega on nimekiri jõuliselt täiendust saanud. Kaks Ford Fiesta R5 autot toovad starti Raul Jeets-Andrus Toom ja Timmu Kõrge-Erki Pints, mõlemad sõidavad MM-Motorsport meeskonna värvides. Siim Plangi-Marek Sarapuu näitasid N4 klassi Mitsubishi Lancer EVO Xga Rally Liepaja’l head kiirust ja on samuti Võrumaal kirjas. Taas on stardis Poola sõitjad Maciej Rzeznik ja Przemyslaw Mazur, kes on viimaste aastate jooksul traditsiooniliselt oma hooaega alustanud just Võrumaal, nende kasutada on samuti Ford Fiesta R5 võistlusauto.

Esiveolised autod on jagatud tänavu kahte klassi – 2WD1600 ja 2WD2000. Nagu klasside nimed ütlevad siis mootori kubatuuri alusel. Nendes klassides näeb nii Eesti, Soome kui Läti kiireid sõitjaid. Rahvuslikus E-rühmas on samuti juba paljud kiired sõitjad eesotsas valitsevate meistrite Ago ja Kalle Ahu (BMW M3) kirjas.

Lähipäevil on oodata nimekirja tublisti täiendust ja seda üsna huvitavate võistlejate osas.

Võrumaa talveralli sõidetakse alati suurt naudingut pakkunud Haanja, Vastseliina, Misso ja Võru valdade teedel. Kiiruskatseid on kokku kaheksa ja nende kogupikkuseks on 105,07 kilomeetrit.

Võrumaa talveralli start antakse 16. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnast, esimesel, Mariine Auto katsel on esimene auto kell 8.53. Peale viimast, Tehase Auto katset, mis on ka ralli punktikatseks, jõuavad Võrumaa talveralli võitjad Võru kesklinnas olevale poodiumile samal päeval kell 18.40.