Erik Aaslav-Kaasikule MM-tiitel, Aabrams pronksil

Erik Aaslav-Kaasik. Foto: Viesturs Lacis
Eile tõid veemoto MM-sarja viimaselt etapilt Itaaliast Eesti veemotosportlased koju taas kaks medalit: Erik Aaslav-Kaasik on maailmameister paadiklassis F-125, Erko Aabrams tuli F-500 klassis pronksile.

Itaalias Borettos lõppes eile MM-sari paadiklassidele F-125 ja F-500. Kevadel liiga väikese veetaseme tõttu ära jäänud Boretto Hydro GP sõideti möödunud nädalavahetusel uuesti. Sellel korral vett jagus, aga mõni päev varem mägedes sadanud vihm tõi nädalavahetuseks Po jõele mägedest alla ujuvat prahti ja oksi, mis muutsid olukorra võistlejatele päris ekstreemseks.

Laupäeval sõideti ainult vabatreening, mis läks arvesse ka kui ajasõit. Võistlussõidud lükati kõik pühapäevale, kui loodeti olukorra paranemist. Pühapäev algas klassi F-125 võistlussõiduga, kus oli tiitli eest võistlemas Erik Aaslav-Kaasik. Erik sai hea lähte ja juhtis sõitu kuni lõpuni. Teiseks tuli Eriku suurim konkurent MM-tiitlile Sebastian Kecinski Poolast. Teises sõidus kõik kordus ja Erik asus võistlust juhtima kahe sõiduvõiduga.

Kolmas sõit otsustati ära jätta, kuna tingimused jõel halvenesid. Erik Aaslav-Kaasik võitis etapi ja tuli F-125 MM-sarja kokkuvõttes maailmameistriks. Hõbemedal kuulus Sebastian Kecisnkile ja pronks Henryk Synorackile Poolast. Sanna Aaslav-Kaasik tuli Boretto etapil seitsmendaks ja MM-i kokkuvõttes saavutas oma debüüthooajal selles sarjas viienda koha.

Klassis F-500 toimus MM-sarja neljas ja viimane etapp. Ajasõit Erko Aabramsil ebaõnnestus, kuid esimeses võistlussõidus tuli ta üle finišijoone teisena. Sõidu võitis Marian Jung Slovakkiast. Jung võitis ka teise sõidu ja tuli MM-sarja kokkuvõttes maailmameistriks. Erko oli teises sõidus viies ja etapi kolmas koht andis talle MM-sarja kokkuvõttes pronksmedali. Hõbemedal kuulus Attila Havasile Austriast.