Jasmiin Üpraus juhib jetispordi MM-sarja viimast etappi

Jasmiin Üpraus. Foto: Simon Palfrader

Araabia Ühendemiraatides Sharjah´s toimusid täna jetispordi MM-sarja viimase etapi kaks esimest sõitu.

MM-sarja korraldatakse kolmele tippklassile – SKI GP1, SKI Ladies GP1 ja Runabout GP1. MM-sarja viimasele etapile tuli osalema 59 sportlast ja esindatud on 23 riiki. Eestit on esindamas kokku viis sportlast.

Eilsel päeval sõideti vabatreeningud ja ajasõidud ning täna hommikul anti start esimesele võistlussõidule.

Esimesena startis klass SKI GP1, kus osalevad Marten Männi ja Markus Lutsokert. Mõlemal võistlejal oli eelmisel päeval probleeme tehnikaga ja ajasõidust väga head tulemust ei tulnud. Stardist sai parimana minema austerlane Kevin Reiterer, kes juhtis sõitu kuni lõpuni. Marten Männi tegi väga hea tulemuse sõites ennast viiendaks. Markusel ikka tehnika tõrkus ja tulemuseks 12.koht. Teises stardis sai Marten väga hea lähte ja oli esimeses pöördes kolmas aga kukkus ja pidi hakkama uuesti ettepoole tõusma võistlejate rivi lõpust. Markusel start õnnestus ning esimestel ringidel oli ta kuues aga kahjuks hakkas tehnika jälle tõrkuma. Teisest sõidust Martenile 13.koht ja Markusele 14.koht. Peale esimest võistluspäeva juhib etappi Kevin Reiterer, teine on Raphael Maurin Prantsusmaalt ja kolmandat kohta hoiab Anders Keller Taanist.

Runabout GP1 klassis oli võistlustules Anton Pankratov. Esimene start õnnestus ja Anton oli sõidu lõppedes kaheksandal kohal. Kahjuks lisasid kohtunikud peale sõitu Antoni tulemusele vea eest rajal 2 minutit, mis kukutas ta 16 kohale. Teises stardis hakkas Antoni jetil mootor tõrkuma ja ta oli sunnitud katkestama. Liider peale kahte sõitu on Jeremy Perez Prantsusmaalt, teisel kohal on Yousef Al Abdulrazzaq Kuveidist ja kolmandat kohta hoiab Itaalia võidusõitja Lorenzo Benaglia.

Põnevaimad sõidud peeti maha SKI Ladies GP1 klassis. Ajasõidus teise aja saanud Jasmiin Üpraus võttis esimeses sõidus parima stardi ja juhtis sõitu kuni lõpuni MM-i liidri lätlanna Krista Uzare ja kehtiva maailmameistri rootslanna Emma-Nellie Ortendahli ees. Kätriin Nilbel ajasõit ebaõnnestus ja sõidus suutis ta tagant tõusta 7.kohale. Teises sõidus stardis kõik kordus, Jasmiin sai parima lähte aga siis pani oma kogemused maksma Emma-Nellie, kes möödus Jasmiinist. Kogu ülejäänud sõidu hoidis Jasmiin Krista Uzaret oma seljataga ja lõpetas sõidu teisena.

„Päev oli imeline! Esimese sõidu võidu ja teise sõidu tugevat 2. kohta ei julgenud ma algul loota, kuid see ainult näitab, et meie hooajasisesed treeningud ja muu panus on vilja kandnud. Hetkel olen ma etapi liider ning otsustavaks sõiduks reedel olen igati valmis! Ma olen väga õnnelik ja tänulik kõigile toetajatele siin ja üle maailma ning eriti tänulik oma tiimile!“ andis Jasmiin võistluspäeva järgse kommentaari. Kätriin parandas teises sõidus oma tulemust ja lõpetas sõidu kuuendana.
Kui MM-sarja punktiseisu järgi jagavad esimesed kaks kohta SKI Ladies GP1 klassis omavahel Krista Uzare ja Emma-Nellie Ortendahl, siis sarja pronksmedali võitja selgitavad omavahel eestlannad Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus.

Homme on MM-sarja finaalil puhkepäev ja viimane kolmas otsustav sõit sõidetakse reedel.