Olerex Eesti MV rallikrossis tõid endaga neli “katust”

Marko Jokinen (ees) ja Ranno Bunsen. Foto: rallikross.ee
Marko Jokinen (ees) ja Ranno Bundsen. Foto: rallikross.ee
Täna sõideti Elva lähistel Kulbilohu rajal rallikrossisarja Olerex Eesti meistrivõistluste 1. etapp. Neljas võistlusklassis 33 rallikrossisõitjat, nende hulgas oli lisaks Eesti autosportlastele sõitjaid Soomest, Lätist ja Venemaalt. Kuum ja päikseline ilm meelitas raja äärde rekordarvu pealtvaatajaid.

Kõige arvukamalt oli osalejaid klassis Super1600, kus koos sarja noorsõitjatega jagas esimese etapi punkte 16 sõitjat.
Võitja selgitamiseks sõideti lisaks kolmele eelsõidule ka kaks poolfinaali. Finaali pääsenud kuuest kiiremast oli finaalisõidus parim Andre Kurg, teisena ületas finišijoone Priit Rebane ja kolmanda koha saavutas eelmise aasta selle klassi meister Arvo Kask.

Noorteklassis viis võidukarika koju esimest hooaega Eesti rallikrossis kaasa tegev Läti noorsõitja Ingus Beljakovs, teise koha sai Robert Reinsalu ja kolmanda Mihkel Varul.

Tagaveoliste klassis ehk klassis Touring Car oli rajal eelmise aasta meistritiitlit kaitsmas Kalmer Vaht, kel tuli aga poodiumile saamiseks tublisti pingutada. Hoolimata Vahi pingutustest tuli tal 1. etapil leppida teise kohaga. Võitjaks tuli tagaveoliste klassis Ruve Veski. Kolmanda koha saavutas Margo Soomets.

Rallikrossi kõige võimsamate masinate klassis, klassis SuperCar saavutas etapivõidu soomlane Marko Jokinen. Teise koha võtles hoolimata eelsõidus tehtud „katusele“ Ranno Bundsen.
Kolmanda koha punktid meistrisarjas sai Kulbilohus Sten Karuks.