Kestvuskrossi karikavõitjad selgusid Vilaskis

Läinud nädalavahetusel peeti Vilaskis kestvuskrossi Eesti karikavõistluste viimane etapp ning sellega on kõik tänavused parimad kestvuskrossisõitjad selgunud.

Sooloklasside kaks tundi kestnud sõidu võitis lõpuks kindlalt Karel Kutsar (Husqvarna), kes tõusis sõidu liidriks sõidu esimeses kolmandikus ja edestas lõpuks Jan Jakobsoni (Husqvarna, Sõmerpalu MK) kahe minutiga. Kolmandaks sõitis end Marek Künnapas (Husqvarna, Pärnu MC), kes jäi Jakobsonist minuti kaugusele.
Klasside arvestuses võitis Kutsar E-2’s, kus talle järgnesid Jakobson ja Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK). E-1 parim oli Künnapas Johannes Nermanni (Husqvarna, KTM Racing Estonia) ja Kaarel Tilk (Honda, Sõmerpalu MK) ees. Veteran 40+ klassis võtsid kolmikvõidu Yamahadel võistelnud Heigo Lauren (SK Yamaha Keskus), Reio Engman (MK Lääne) ja Avo Ärm (Kohila Motospordi Klubi). Mainitud kolm klassi ei osalenud Eesti karikavõistlustel, kuna tegemist on meistrivõistluste arvestusega ja nende parimad selgusid juba nädal varem Paikusel.
EKV arvestusse kuulunud Seeniorid 50+ parim oli Vilaskis Aivo Rabbi (KTM), kellele järgnesid klubikaaslane Paikuse motoklubist Toivo Nikopensius ja Argo Laherand (mõlemad Yamaha, MK Lääne). Eesti karikavõitjaks tuli Nikopensius Laheranna ja Vilaskist puudunud soomlase Pertti Saloneni ees.
Kiireimas hobiklassis B võidutses Madis Lepikov (KTM, Valga MK) Reiko Burketi (Husqvarna, Pärnu MC) ja Rauno Voldeki (Honda, Jõhvi MK) ees. Karika võitis aga Burket, teiseks tuli Kalev Kriis ja kolmandaks Eero Pass. Tasemelt järgmises Hobi C klassis võtsid finaaletapilt kaksikvõidu Valga motoklubi mehed Raigo Pruli (KTM) ja Rasmus Lehter (Husqvarna), kellele järgnes Rauno Saia (Yamaha, Pärnu MC). Karikavõitjaks tuli Lehter Saia ees, kolmas oli Kevin Mõts. Hobi D esikolmiku moodustasid Vilaskis Riho Unt (Honda, Pühajõe MK), Raido Rekand (Yamaha, Kagu MK) ja Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi). Rekand oli aga karikavõistluste esimene, kus talle järgnesid Unt ja Raido Kiisk.
Naiste klassis läks võit Agnes Võsanurmele (Husqvarna, Kagu MK), kellele järgnesid Sõmerpalu motoklubi sõitjad Krissu Konoplitski (KTM) ja Kris Jalas (TM). Võsanurmele kuulus ka karikavõistlustel esikoht, teise koha sai Kadri Ehamäe ja kolmanda Konoplitski.

Quadide ja ATVde ühise võidukihutamise võitis viimase kolme aasta Quadide motokrossi Euroopa meister Kevin Saar (Husqvarna, Pärnu MC), kes asus liidriks juba avaringil ja tema võidumarginal oli lõpuks üle 3 minuti. Sama kindel oli ka teine koht, millel lõpetas Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Kolmandaks tuli Järloo klubikaaslane Rene Tarend (Yamaha), aga tema jäi juba Saarest maha ringiga. Need kolm meest moodustasid ka Quad Open esikolmiku ja selle klassi Eesti meistrid selgusid samuti Paikusel. Quad Hobi parim oli Vilaskis seevastu lätlane Atis Breds (Honda), kus teise koha sai Rainer Palu (Honda, Pärnu MC) ja kolmanda Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing). Eesti karikavõidu viis endale tänavu Palu, teiseks tuli Timo Loot ja kolmandaks Viinapuu.
ATV-de esikolmikusse sõitsid end seekord Taivo Kaarna (Can-Am, Motohai), Hegri Sutt (Can-Am, Paikuse MK) ja Hendrik Laur (Can-Am, Motohai). Karikavõitjaks tuli kõik etapid võitnud Kaarna Ernst Saani ja Lennart Kiiviti ees.

Hommikul enne põhisõite peetud 85cc ja 65cc ühise võidukihutamise võitis napi sekundilise eduga Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme) ees Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC), ning kolmanda koha sai Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ja nemad moodustasid ka 85cc esikolmiku. Väiksematel tsiklitel osutus kiireimaks soomlane Eemil Pesonen (KTM) ja seda ainult 0,7 sekundilise vahega Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) ees, kolmas oli selles klassis Hugo Sirel (KTM, Linnamäe MK).

Sellega ei ole aga kestvuskrossi hooaeg veel lõppenud, kuna 2. novembril sõidetakse Saku-Männiku krossirajal ja selle ümbruses Saku Offroad.

Vilaski tulemused
https://speedhive.mylaps.com/Events/1740242

Eesti meistri- ja karikavõistluste tabelid
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships