Mattias Siimann ja Kätriin Nilbe jetispordi MM-il ajasõidus kolmandad

Kätriin Nilbe (33). Foto: Simon Palfrader
Sardiinias, Olbias tehti täna algust jetispordi MM-iga, kus lisaks MM-sarja klassidele toimub ühe võistluse põhine MM klassidele SKI GP2, GP3 ja Runabout GP2, GP4. Maailmameistrivõistlustelt tuli osa võtma 149 sportlast kolmekümne neljast riigist. Esindatud on viis kontingenti.

Võistluse peakorraldaja H2O Racing direktor Raimondo di San Germano sõnul ületab selle võistluse suurus kõik varasemad ja Eestit tõi ta eeskujuks teistele, kuidas ühelt väikeselt maalt tuleb nii palju sportlasid tiitlivõistlustele välja võistlema. Eestit on esindamas kokku 7 sportlast – klassis SKI Ladies GP1 osalevad MM-sarjas Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus, klassis SKI GP1 võistlevad sarjas kaasa Markus Lutsokert ja Marten Männi, klassis SKI GP2 osaleb Henry Kiisa ning klassis Runabout GP4 teeb oma MM-i debüüti Mattias Siimann. Juba hommikustel vabatreeningutel näitasid eestlased häid aegu ja pealelõunased ajasõidud kinnitasid neid.

SKI Ladies GP1 klassis saavutas ajasõidus Kätriin Nilbe kolmanda aja kaotades Lätlannale Krista Uzarele mõne sajandikuga. Jasmiin Üpraus oli kuues. Ajasõidu võitis rootslanna Emma-Nellie Ortendahl.

Teine suur üllataja oli 15 aastane Karksi-Nuia koolipoiss Mattias Siimann, kes meeste konkurentsis püsis pikalt Runabout GP4-ja ajasõidu teisel kohal ning lõpetas ajasõidu kolmandana. Mattias jättis seljataha möödunud hooaja maailmameistrivõistluste esikolmiku. Mattiase sõnul tundis ta ennast rajal hästi, kuigi mingil hetkel oli jett rohkem õhus kui vees.

SKI GP2 klassis oma MM debüüti teinud Henry Kiisa saavutas ajasõidus viieteistkümnenda koha aga ei olnud sellega sugugi rahul. Henry sõnul toimub MM nii hooaja alguses, kus pole saanud veel palju võistelda. Lõuna-Euroopa sportlastel on siin kõva eelis, kuna osad neist saavad treenida aastaringselt ja osadel algab hooaeg juba veebruaris.

SKI GP1 klassis läks ajasõitu korraga 31 sportlast, kes ajasid Olbia lahe vee nii laineliseks, et ajasõidust kujunes rohkem õnnemäng. Markuse Lutsokerdi sõnul on rada harjumatult lühike MM-i kohta ja kui 31 jetti seal korraga püüavad ajasõitu teha, siis ei olegi seda võimalik teha ilma üksteist segamata. Homne võidusõit näitab, kellel oli õnne ja kes on sõidumees. Markus saavutas ajasõidus üheteistkümnenda koha ja Marten Männi oli kaheksateistkümnes.

Päeva kiireimas Runabout GP1 klassis oli kohale tulnud üle kolmekümne sõitja ja toimusid kvalifikatsioonid. Anton Pankratov sai oma grupi kvalifikatsioonist edasi ning ajasõidus saavutas kolmeteistkümnenda koha.