SuperMoto meistrivõistlustel läks olukord väga põnevaks

Sami Salstola (146), Patrick Pals (22). Foto: Rauno Kais
Riia lähistel asuvas 333 nimelises motokeskuses sõideti läinud nädalavahetusel Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste eelviimane etapp, kus kõige kiiremas klassis käis võitlus esikohale sarja kahe liidri vahel ning peale Läti osavõistlust on meeste seis nüüd võrdne.

S1 klassi mõlemad sõidud võitis valitsev Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM) sarja hetkeliidri Patrick Palsi (TM) ees ning peale Läti osavõistlust on mõlemal noorel mehel koos 219 punkti. Esiduost jääb 15 punkti kaugusele Riias kummaski sõidus kolmanda koha saanud Prants Pals (TM). Ülejäänud eestlastest said Läti etapil Don-Eric Laane (KTM) kahe sõidu kokkuvõttes 6. ja Sven Simulask (Kawasaki) 8. koha.

SuperQuadidel esindas Eestit ainult Peeter Tomp (Yamaha), kes sai kahe sõidu kokkuvõttes 5. koha, etapi esikolmiku moodustasid lätlased Aleksejs Kuzmins, Janis Klavins (mõlemad KTM) ja Arnis Baldonis (Suzuki).

Open klassis jagasid sõitude kaks esimest kohta Marek Virves (Kawasaki) ja lätlane Gatis Tikins (Yamaha) ning kui avasõidus oli parem olnud lätlane, siis viimases võidutses eestlane ja tänu sellele sai ka etapivõidu. Kahe sõidu tulemusena kuulus kolmas koht poolakale Tomasz Zuralskile (Husqvarna). Ülejäänud eestlastest olid Neeme Ervin (Honda) 7. ja Tambet Kuresoo (Kawasaki) 15.

StreetMoto SM klassis sai selle arvestuse ainus eestlane Neeme Ervin (Honda) venelase Pavel Trubineri (KTM) ja poolaka Pavel Zuralski (TM) järel kolmanda koha.

Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste finaaletapp toimub 28. augustil Tabasalu kardirajal.