Anastassia Kovalenko Jerezis kolmas, Soomer katkestas

Anastassia Kovalenko Jerezis
Anastassia Kovalenko Jerezis
20. septembril toimus Hispaanias kuulsal Jerezi ringrajal European Junior Cupi eelviimane etapp, kus Anastassia Kovalenko saavutas naiste arvestuses kolmanda koha ja tõusis sellega hooaja arvestuses teisele kohale. Hannes Soomer seevastu maadles enamuse ajast tehniliste probleemide käes.

Esimeses kvalifikatsioonis sai Soomer kirja 9. ja Kovalenko naiste arvestuses 3. aja, teises kvalifikatsioonis oli Soomer 14. ja Kovalenko naistes taas 3. Kahe sõidu tulemusena kuulus Soomerile 14. ja Kovalenkole 31. (naistes 3. ) stardikoht.

Soomer sai stardist korralikult minema ja tõusis peagi kaks kohta, kuid pidi keeva mootoriga võistluse neljandal ringil katkestama. Järgmisel ringil toimus aga suurem kukkumine, mille tulemusena oli rada tsiklite tükke täis ja otsustati anda kordusstart. Kahjuks Soomeri tsikkel enam võitlusvõimeline ei olnud ja noormees starti ei pääsenud: “Terve nädalavahetus oli väga keeruline. Esimeses trennis oli küll kiirus hea, aga umbes poole peal kukkusin ja jätkata ei saanud. Mõlemas kvalifikatsioonis olid tehnilised probleemid, mis me arvasime, et olime pühapäeva hommikuks korda saanud, aga kahjuks katkestasin ka sõidu nende samade probleemide tõttu. See nädalavahetus tuleb nüüd ruttu ära unustada ja edasi liikuda, et hooaeg hästi lõpetada.”

Uue võistlussõidu võitis aga kohalik Xavi Pinsach, kes edestas itaallast Emanuele Pusceddut ainult 0,077 sekundiga, kolmandana ületas lõpujoone Javier Orellana, kes jäi võitjast 4,4 sekundit.
Sarja võitis üks etapp enne lõppu Orellana, kellel on koos 132 punkti, teiseks tõusis Jerezis neljanda koha saanud itaallane Paolo Grassia (90 p) ja kolmandaks langes prantslane Guillaume Raymond (82 p), kes kukkus eelpool mainitud esimeses sõidus. Punktideta jäänud Soomer (59 p) langes kaks kohta kuuendaks.

Kovalenko lõpetas aga sõidu naiste arvestuses uusmeremaalase Avalon Biddle ja šveitslanna Laura Rodriguezi järel kolmandana. Sarja juhib Biddle (141 p), kellele järgnevad Kovalenko (96 p) ja ungarlanna Viktoria Kis (86 p), kes Jerezis ei võistelnud. Temast omakorda punkti kaugusel on Rodriguez.

“Sõita oli raske, kuna ilmastikuolud olid väga kuumad, kus väljas oli 31 kraadi, mille tagajärjel mitmel sõitjal läks mootorrattas keema ning olid seetõttu sunnitud sõidu katkestama. Väga ohtlik oli ka viimase kurvi läbimine, kuna minu ees toimus kukkumine ja üks mootorratastest jäi täpselt keset kurvi maha. Mul on hea meel, et mu mootorratas pidas lõpuni hästi vastu ja suutsin kõik ohtlikud olukorrad ära hoida. Stardis oli üle 30 sõitja ja üldarvestuses tulin 23ndale kohale. Võistluse eesmärgiks oli sõita stabiilselt lõpuni, et kogutud punktid tagaksid teise koha naiste hooaja arvestuses, mis ka õnnestus. Tähtis on ka järgmine etapp näidata stabiilset sõitu, et mitte tagasi kolmandale kohale langeda, kuna konkurendid on punktidega väga lähedal ja iga viga võib saatuslikuks saada,” kommenteeris oma päeva Kovalenko.

European Junior Cupi viimane etapp toimub 4. oktoobril Prantsusmaal Magny-Cours’i ringrajal.